W koncercie zaplanowanym na ostatni dzień 43. edycji Festiwalu Jazz Juniors, w miejsce legendarnego basisty Miroslava Vitousa, w duecie z Adamem Pierończykiem wystąpi słynny multiinstrumentalista i kompozytor Mino Cinelu. Koncert odbędzie się 30 listopada w kościele św. Katarzyny w Krakowie.

Festiwalowy koncert Miroslava Vituosa i Adama Pierończyka miał być pierwszym występem tego duetu w Krakowie, a zarazem premierą trzeciego wspólnego albumu w dorobku artystów. Z przykrością informujemy, że z przyczyn zdrowotnych Miroslav Vituos nie zdoła zagrać na krakowskim festiwalu. Do udziału w koncercie wieńczącym Jazz Juniors 2019, dyrektor artystyczny i artysta rezydent festiwalu Adam Pierończyk zaprosił multiinstrumentalistę, kompozytora i producenta muzycznego Mino Cinelu.


Francuski muzyk to żywa legenda, a także wieloletni partner sceniczny artystów, którzy za życia stali się niedoścignionymi autorytetami dla wielu pokoleń improwizatorów i twórców muzyki popularnej, takich jak: Miles Davis, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Dave Holland, Dizzy Gilespie, Pat Metheny, Branford Marsalis, Marcus Miller, Christian McBride, Carlos Santana, Peter Gabriel, Johni Mitchell, Elton John, Lou Reed, Patti Smith, Sting, Joe Cocker i wielu innych. W 1983 r. Cinelu współtworzył zespół Milesa Davisa w trasie koncertowej, w czasie której trębacz po raz pierwszy odwiedził Polskę. Jest jednym z najbardziej cenionych muzyków grających na instrumentach perkusyjnych na świecie.

Koncert premierowy duetu Adam Pierończyk / Mino Cinelu odbędzie się 30 listopada w Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca 15).

Bilety na wydarzenie dostępne za pośrednictwem portalu Eventim oraz w punktach InfoKraków, a także na godzinę przed koncertem.