W połowie polski w połowie norweski kwartet pod wodzą saksofonisty Macieja Obary to jedna z najciekawszych formacji na międzynarodowej, współczesnej scenie jazzowej. Grupa i jej debiutancki album „Unloved” są laureatami nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Album Roku i Jazzowy Artysta Roku. W 2019 roku kwartet zdobył także pierwszą nagrodę podczas BMW Jazz Awards w Monachium.


Od 25 października dostępny jest drugi krążek zatytułowany „Three Crowns” (nazwa pochodzi on nazwy szczytu górskiego Trzy Korony). W programie znalazło się 6 kompozycji autorstwa Macieja Obary oraz 2 interpretacje kompozycji  Henryka Góreckiego (1933-2010). Premiera programu odbędzie się w Sali NOSPR w Katowicach, rodzinnego miasta Góreckiego i będzie zapowiadać kolejne przystanki na koncertowej mapie Europy, m.in. w Polsce, Francji, Austrii i Niemczech.

Maciej Obara to kolejny polski Artysta po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim, który nagrywa w barwach niemieckiej ECM Records. “Three Corowns” to drugi album kwartetu po świetnie przyjętym debiucie „Unloved„ z 2017 roku. W świecie jazzu wytwórnia ECM Records obchodząca w tym roku 50 lecie istnienia jest synonimem muzyki na najwyższym poziomie zarówno pod względem artystycznym i produkcyjnym jak również  symbolem ogromnego prestiżu.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.