Musicine i Fundacja EuroJAZZ zapraszają na oficjalną kinową premierę wyjątkowego filmu w cyklu #kinojazz! Filmu nazywanego Świętym Graalem, ukończonego po 46 latach od jego powstania!

„Amazing Grace: Aretha Franklin” – dokument poświęcony Arecie Franklin, będący zapisem historycznego koncertu z 1972 roku – sesji nagraniowej do płyty o tym samym tytule, która stała się najlepiej sprzedającym się albumem Gospel wszech czasów i jedną z najważniejszych w dorobku Arerthy Franklin, Amerykańskiej Królowej Soulu.

Film wyreżyserował Sidney Pollack (wówczas świeżo po Oskarze za „Czyż nie dobija się koni?”) oraz Alan Elliott. Ze względów braku możliwości synchronizacji obrazu z dźwiękiem film przeleżał na półce 46 lat. Dopiero nowoczesna edycja komputerowa pozwoliła ukończyć dzieło Pollacka. Chociaż na swoją premierę dokument czekał niemal pół wieku, nie stracił ani odrobiny świeżości i swojej siły.


Występują (we własnej osobie): Aretha Franklin, James Cleveland, Southern California Community Choir, C.L. Franklin, Alexnader Hamilton, Bernard Pretty Purdie, Chuck Rainey, Clara Ward, Mick Jagger, Sydney Pollack, Charlie Watts.

Amazing Grace: Aretha Franklin
Warszawa, Kino Luna | 15 listopada 2019, godz. 20:45

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/3266894556684059/

Już niedługo więcej kin w innych miastach!