Robert Cichy, znany od lat jako muzyk, współpracujący z takimi artystami jak Ania Dąbrowska, Ania Rusowicz, Urszula Dudziak, w ubiegłym roku wydał pierwszy autorski album „SMACK”, który został nagrodzony najważniejszą polską nagrodą fonograficzną – Fryderykiem – w kategorii „najlepszy album roku country/blues” oraz „najlepsza produkcja muzyczna country/blues”, co oznacza, że pomieszanie gatunków, nadanie własnego sznytu i eksperymentalne podejście Cichego do gitary, zostało docenione.


Artysta zagrał trasę klubową, a także mogliśmy go zobaczyć na letnich scenach (m.in. na scenie Męskiego Grania, co wraz z realizacją teledysku w ramach Papaya Young Directores było nagrodą konkursu Radiowej Trójki, którego Cichy był laureatem). Kilka miesięcy temu „SMACK” Cichego ukazał się w wersji winylowej wraz z bonusowym utworem „The Sweetest”. Tym razem artysta ogłasza, że „SMACK” pojawi się na kasecie magnetofonowej.

„Jest to mój osobisty hołd dla czasów, w których właśnie z kaset poznałem wiele znakomitych zespołów, a także ukłon dla kolekcjonerów tego rodzaju wydawnictwa” mówi Cichy i dodaje: „Album 'SMACK’ to moja pierwsza w pełni autorska płyta. Zawsze już będę miał sentyment do tej płyty i do kroku jaki podjąłem wychodząc ze strefy komfortu czyli wyjścia z cienia współpracy z innymi i pokazania tego co mam w szufladzie. Dlatego właśnie „SMACK” doczekał się winyla, a za chwilę także kasety magnetofonowej. I na tej kasecie w pewien sposób zamykam temat „SMACK’a” i ruszam do kończenia prac nad drugim albumem, który zamierzam wydać w przyszłym roku.”

Kaseta „SMACK” pojawi się jedynie w limitowanych 125 egzemplarzach i zawierać będzie bonusowy utwór „100 CLAPS”. Przedsprzedaż kasety magnetofonowej „SMACK” rusza 12 października 2019 roku, w Światowy Dzień Kasety, a premiera odbędzie się 17 października 2019 roku.