Po wydaniu nowego utworu „10/10” w ubiegłym tygodniu, Rex Orange County ogłosił, że już 25 października wyda swój nowy album. 21-latek z Wielkiej Brytanii, który naprawdę nazywa się Alexander O’Connor, stał się prawdziwą muzyczną sensacją ostatnich miesięcy.


Współpracownik Tyler The Creatora i jeden z ulubionych artystów Franka Oceana, a także absolwent tej samej szkoły muzycznej co Adele i Amy Winehouse, prezentuje następcę albumu „Apricot Princess” z 2017 roku. Płyta „Pony” została napisana, nagrana i wykonana niemal całkowicie przez samego Rexa w Strongroom Studios we wschodnim Londynie, wraz ze współproducentem, Benem Baptie.

Pierwszy singiel z płyty, „10/10”, to według Rolling Stone’a, „utwór, który musicie znać”. Płyta ukazuje się po serii świetnie przyjętych koncertów na festiwalach, w tym na Glastonbury, gdzie artysta po raz pierwszy zaprezentował „10/10” oraz paryskiego We Love Green, berlińskiej Lollapaloozy i australijskiego Laneway Festival – i tuż przed właśnie ogłoszoną trasą koncertową w USA i Wielkiej Brytanii. 

Tracklista: 1. 10/10 // 2. Always // 3. Laser Lights // 4. Face To Face // 5. Stressed Out // 6. Never Had The Balls // 7. Pluto Projector // 8. Every Way // 9. It Gets Better // 10. It’s Not The Same Anymore