Hozier – wielokrotnie nagradzany muzyk, piosenkarz i autor piosenek pochodzący z Irlandii. Jego debiutancki album studyjny „Hozier” został wydany w październiku 2014 roku i zawiera multi-platynowy, nominowany do nagrody Grammy utwór „Take Me To Church”, który zdobył również nagrodę w kategorii „Najlepsza piosenka” podczas nagród Ivor Novello 2015. Na płycie znalazły się również optymistyczny i szybki utwór „Someone New”, uduchowiony „Work Song” czy „From Eden”.

W 2016 roku Hozier wydał zamykający album utwór „Cherry Wine” jako charytatywny singiel, który miał na celu zwiększyć świadomość dotyczącą problemów związanych z przemocą w rodzinie na całym świecie. W teledysku do singla „Cherry Wine” udział wzięła trzykrotnie nominowana do Oskara aktorka Saoirse Ronan. Kontynuacją sukcesu Hoziera był utwór „Better Love” pochodzący ze ścieżki dźwiękowej do filmu przygodowego „Tarzan: Legenda”.

Jego EPka „Nina Cried Power”, która została wydana w 2018 roku jest zapowiedzią nadchodzącego albumu, którego premiera zaplanowana jest na 1 marca.

Nowy materiał, polscy fani mogli usłyszeć 7 września w warszawskim Palladium.