Pola Chobot & Adam Baran, którzy właśnie dołączyli do grona artystów FONOBO Label, wystąpią na tegorocznej edycji węgierskiego Sziget Festival, jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali w Europie. Koncert polskiego zespołu został zaplanowany na poniedziałek 12 sierpnia na godzinę 17:00 i odbędzie się na scenie Ticketswap Music Box. 

Sziget Festival istnieje nieprzerwanie od 1993 roku i organizowany jest w Budapeszcie na węgierskiej wyspie Óbudai na rzece Dunaj. Tegoroczna edycja potrwa od 7 do 13 sierpnia a w roli gwiazd wystąpią m.in. Ed Sheeran, Foo Fighters, Florence + The Machine, Post Malone, Twenty One Pilots, Martin Garrix, Macklemore , The 1975 i The National.


POLA CHOBOT & ADAM BARAN 
Mili, młodzi ludzie. Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork czy Radiohead. W 2017 roku ukazał się ich album EP pt. „Brudno”, nagrany w jedną, kwietniową noc. Debiutancka płyta zespołu ukaże się nakładem wytwórni FONOBO Label.