„Super Blue Blues” – taki tytuł nosić będzie nowa płyta Grzegorza Kapołki. Jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych i bluesowych nagra ją w doborowym składzie, z udziałem znakomitej, amerykańsko – francuskiej, sekcji rytmicznej. Trio wejdzie do studia w drugiej połowie sierpnia. 

Tytuł albumu nieprzypadkowo nawiązuje do serii płyt Grzegorza Kapołki, które przyniosły mu uznanie oraz liczne nagrody branżowe.

„Super Blue Blues” będzie pewnego rodzaju podsumowaniem sześciu poprzednich wydawnictw. Oczywiście wybrane z nich kompozycje zarejestrujemy na nowo podczas sesji, więc pewnie zabrzmią trochę inaczej. Ale będą również premierowe utwory – mówi Grzegorz Kapołka.

Wirtuozowi gitary towarzyszyć będą dwaj świetni muzycy: basista Linley Marthe oraz perkusista Gregory Hutchinson. Pierwszy z nich pochodzi z Martyniki, ale na stałe mieszka i pracuje w Paryżu. W swoim bogatym artystycznym CV ma między innymi współpracę z ikoną jazzu Joe Zawinulem, Randym Breckerem, czy Gino Vanellim. Nowojorski perkusista Gregory Hutchinson również może pochwalić się wieloma uznanymi nazwiskami w swoim portfolio. Najważniejsze z nich to John Scofield, Joe Henderson i Joshua Redman.

– Nie ukrywam, że sesja w takim gronie będzie dla mnie sporym wyzwaniem. Poziom tych muzyków jest nieprawdopodobny, po prostu topowa półka – podkreśla śląski gitarzysta.

Trio nagra materiał w wojkowickim studio MAQ Records, w którym powstały poprzednie płyty Grzegorza Kapołki.

– Bardzo dobrze mi się tam pracuje, nie ma sensu zmieniać miejsca, które sprawdziło się podczas wcześniejszych sesji – mówi Grzegorz.

Grzegorz Kapołka jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Oprócz autorskich płyt, nagrał ponad 50 albumów jako muzyk sesyjny. Został wybrany „Gitarzystą Roku 2014″ według czytelników magazynu „Twój Blues”. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. Natomiast „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo „Muzyk” za „najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”.