Z okazji premiery nowej wersji „Króla Lwa” Beyoncé zapowiedziała wydanie specjalnego albumu. W sieci pojawiła się właśnie tracklista i okładka „The Lion King: The Gift”. Album ma być inspirowany kulturą Afryki. Znajdą się na nim tacy artyści jak: WizKid, Tiwa Savage, Tekno, Yemi Alade i Burna Boy. Poza nimi będziemy mogli usłyszeć Kendricka Lamara, Jaya-Z, Tierra Whack czy Childish Gambino.

Poniżej możecie zapoznać się z pełną tracklistą oraz okładką albumu.

O samym projekcie Beyoncé mówi następująco:

„To jest kino dźwiękowe. To nowe doświadczenie opowiadania historii. ChciałAm zrobić więcej niż znaleźć kolekcję piosenek inspirowanych filmem. To mieszanka gatunków i współpracy, która nie jest jednym dźwiękiem. Jest pod wpływem wszystkiego, od R&B, popu, hip hopu i Afro Beat. ”

„Chciałem umieścić wszystkich na własnej drodze, aby powiązać fabułę. Każda piosenka została napisana w celu odzwierciedlenia filmu, daje słuchaczowi szansę wyobrazić sobie własne obrazy, słuchając nowej współczesnej interpretacji. Ważne było, aby muzyka była wykonywana nie tylko przez najciekawszych i utalentowanych artystów, ale także przez najlepszych afrykańskich producentów. Autentyczność Była dla mnie ważna ”.

W sieci pojawiło się także video do utworu „Spirit”.