Pięć lat po wydaniu debiutanckiego albumu „Early Riser”, Taylor McFerrin ujawnia plany dotyczącego jego kolejnego albumu. „Love’s Last Chance” ma ujrzeć światło dzienne tego lata i jest zapowiadany jako pierwszy album z własnymi wokalami Taylora.

Na zachętę, dostajemy pierwszą zapowiedź krążka, singiel zatytułowany „Now that You Need Me”.

„Mniej więcej rok temu postanowiłem nazwać mój nowy album „Love’s Last chance”. Tytuł ten ukształtował kierunek całego projektu. Przez ostatnie lata skupiłem się na tym, że w życiu nie masz miliona szans na miłość. Z czasem zdajesz sobie sprawę, że ze swoją sztuką jak i relacjami musisz coś zrobić teraz albo nigdy.”

„Pierwszy singiel polega na rezygnacji z marzeń osoby, z którą jesteś w związku, ale napisałem to tak jakby to był list do kogoś kto się poddał. W pewnym sensie utwór jest dla mnie sercem płyty. Musiałem poczuć ciemną stronę jaka się do mnie wkradła, aby zakończyć ten projekt.
Instrumentalna część utworu ma w rzeczywistości brzmieć jak ścieżka dźwiękowa dla kogoś, kto jest po drugiej stronie. Dla kogoś kto dokonał już wyboru i czuje się z tym świetnie, tak jakby jechali w kabriolecie wzdłuż wybrzeża.”

Premiera albumu „Love’s last chance” planowana jest na 16 sierpnia.