Mahalia, brytyjska artystka młodego pokolenia, urzeka i zaskakuje w nowym singlu „Simmer” feat. Burna Boy! Jej debiutancki album „Love & Compromise” ukaże się 6 września. Dodatkowo Mahalia wystąpi w Polsce 8 grudnia w warszawskim klubie Niebo!


Po występie na scenie Johna Peela na tegorocznym Glastonbury Festival i zapowiedzi wyczekiwanej debiutanckiej płyty „Love & Compromise„, Mahalia ujawniła nowy, wspaniały wakacyjny singel „Simmer„, w którym udziela się nigeryjski gwiazdor – Burna Boy. 
Za produkcję odpowiadają Felix Joseph i Jonah Christian. W nagraniu słyszymy cytat z piosenki „Playground Riddim” w wykonaniu Jeffreya Hardinga, którą w swoim przeboju z 1997 roku – „Who Am I (Sim Simma)” – samplował Beanie Man.

Mahalia zapowiedziała też trasę koncertową, która obejmuje Azję, Amerykę Południową, Kanadę i Europę.

W Polsce będzie można ją zobaczyć 8 grudnia, gdy pojawi się w warszawskim klubie Niebo!

„Love & Compromise” to owoc pracy, którą Mahalia rozpoczęła, gdy jako 14-latka podpisała kontrakt płytowy. Na debiutanckim albumie wokalistki pozytywna energia łączy się z jej młodzieńczą charyzmą, specyficzną narracją i artystyczną świadomością. To cechy, które wyróżniają ją na tle rówieśników i pomogą zostać jedną z ukochanych wschodzących gwiazd. 

Produkcją i pisaniem piosenek na płytę zajęli się m.in. Sounwave (Kendrick, St. Vincent, Schoolboy Q), DJ Dahi (Drake, Pusha T), Sam Dew (Zayn, Taylor Swift) i Pop Wansel (Ariana Grande, Alessia Cara), jak również stały współpracownik Mahalii, Maths Time Joy. Producentem wykonawczym został Felix Joseph, który pomógł przygotować idealne muzyczne tło, na którym Mahali błyszczy.

Pochodząca z Leicester wokalistka ma za sobą 12 niesamowitych miesięcy, w trakcie których stała się jedną z najbardziej obiecujących artystek. Najpierw zwyciężyła w plebiscycie YouTube „One to Watch”, a następnie znalazła się na krótkiej liście zarówno do BRIT’s Critics Choice Award jak i BBC Sound Poll. Sukces przyniósł jej już debiutancki singel „Sober„, który ukazał się latem 2017 roku. Wielką popularnością cieszył się również utwór „One Night Only” promujący EP-kę „Seasons” (2018).