Ogłoszenie nastąpiło podczas pierwszego występu artysty na słynnym festiwalu Glastonbury, kiedy to Jeff przyznał, że już od jakiegoś czasu pracuje w studio w Los Angeles nad nowym materiałem wspólnie z The Mildred Snitzer Orchestra.

Płyta ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Praca nad kolejnym albumem pod okiem dobrych duchów z Decca Records dodaje mi skrzydeł. Niech mnie ktoś uszczypnie i powie, że to nie sen. Mam tylko nadzieję, że słuchacze doświadczą tego samego uczucia co ja, kiedy nagrywaliśmy album – niesamowita radość.

Jeff Goldblum gra na fortepianie praktycznie przez całe swoje życie i koncertuje ze swoim zespołem od ponad 30 lat. Jednak kluczowym momentem dla Goldbluma stal się wspólny występ z Gregorym Porterem w popularnym programie „The Graham Norton Show”. Wtedy to Jeff oczarował szefów wytwórni Decca, którzy natychmiast byli gotowi podpisać z nim kontrakt płytowy. W rezultacie powstał album zatytułowany „The Capitol Studio Sessions”, który wylądował na szczycie jazzowej listy najlepszych albumów w USA i Wielkiej Brytanii.