Już dzisiaj, tj. 27 czerwca o godz. 20:00, odbędzie się darmowy koncert Tomasz Chyła Quintet. Występ będzie pierwszym z cyklu „Jazzowe Miasteczko” w warszawskim Lunaparku, nowo otwartym kompleksie rozrywkowo-gastronomicznym!

„Jazzowe Miasteczko” to kontynuacja cyklu jazzowych koncertów organizowanych przez Niezla-Agentka.pl – Agencja Muzyczna, które w tym sezonie, w wybrane czwartki będą odbywać się w niesamowitym namiocie cyrkowym, w klubokawiarni Wata Cukrowa, właśnie na terenie kompleksu Lunapark!


Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z gdańskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Występowali na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i na Świecie. Koncertowali w znakomitych klubach w kraju i zagranicą.

W ankiecie czytelników przeprowadzonej przez miesięcznik Jazz Forum – Jazz Top 2018, Tomasz Chyła wraz z zespołem otrzymali wyróżnienie za album „Circlesongs”. Są zdobywcami pierwszego miejsca w ankiecie Jazz Forum w kategorii: Nowa Nadzieja – Zespół. W 2019 r. zespół otrzymał nominacje Akademii Fonograficznej do nagrody muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii Muzyka Jazzowa, nominacja jako Album Roku dla płyty „Circlesongs”.

Tomasz Chyła – lider formacji, otrzymał nominacje jako Artysta Roku w kategorii Jazz. To druga nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymali w ubiegłym roku w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album „Eternal Entropy”.