Kompozytor, producent i multi-instrumentalista SG Lewis prezentuje EP-kę „Dawn”, trzecią i ostatnią część koncept albumu „Dusk, Dark, Dawn”. Wydawnictwo promuje krótki film „Easy Loving You (feat. Kamille)”, który można obejrzeć poniżej.


„Dusk, Dark, Dawn” to kronika nocy oraz różnych nastrojów, które nam wtedy towarzyszą. To również hold dla młodości i kultury klubowej. „Dusk” (początek 2018) łączyło disco, smooth electro i funk, na „Dark” (2018) słyszeliśmy nieco mroczniejsze brzmienia, natomiast „Dawn” to miks euforii jak przy wschodzie słońca i poczucia przynależności pod koniec dobrze spędzonej nocy. Na EP-kę trafiło 6 utworów, w tym wydane wcześniej „Blue”, „Fames” ft. Ruel i „Throwaway” ft. Clairo oraz premierowe duety z Honne i Kamille.

SG Lewis wydał także psychodeliczny klip do „Blue”, zainspirowany nieskończonymi godzinami spędzonymi na lotniskach w ciągu minionego roku.


Spędziłem ostatnie 18 miesięcy na pracy nad trzyczęściowym koncept albumem. „Dawn” uchwycą energię końca nocy, intymność cichych momentów i emocje po bardziej intensywnych uczuciach z „Dark”. To faza bardziej introspekcyjna. Myślę, że to najbardziej osobisty materiał w moim dorobku – SG Lewis.

Wcześniejsze EPki: