Mayer Hawthorne, amerykański wokalista i producent, znany m.in. ze współpracy z Tuxedo oraz Jaded Incorporated, po 3 latach powraca z soulowo solową nowością. Mowa o piosence “The Game” łączącej brzmienia klasycznego Motown ze współczesnym popem.


Andrew Mayer Cohen znany jako Mayer Hawthorne to amerykański kompozytor, wokalista, autor tekstów, DJ oraz multiinstrumentalista. Muzyk pochodzi z Los Angeles. Artysta korzysta z pseudonimu Mayer Hawthorne, którego pierwszy człon odnosi się do jego drugiego imienia, a drugi do ulicy, na której się wychował.

Mayer dorastała w Ann Arbor (stan Michigan, USA). Rodzice bardzo go wspierali jeśli chodzi o rozwój ukierunkowany na muzykę, z którą związany jest od 2008 roku; dwa lata wcześniej przeniósł się do Los Angeles. Większość utworów Hawthorne’a to kompozycje utrzymane w klimacie miksu takich gatunków jak r&b soul, hip hop. W 2006 roku artysta podpisał kontrakt z wytwórnią Stones Throw Records, której szefem jest Peanut Butter Wolf. To właśnie on uznał, że Hawthorne tworzy na tyle ciekawe kompozycje, że szkoda by było jeśli pozostałyby one jedynie w jego prywatnej kolekcji. 

Pierwszy pełnometrażowy album Mayera został wydany w 2009 roku. Przy krążku pracowali m.in. Smoky Robinson, Barry White czy Curtis Mayfield dzięki czemu utwory są zaaranżowane (i brzmią!) jakby zostały wydane w latach 70. XX wieku. Wielbiciele soul’u, old school’u czy hip hopu kolejne płyty artysty usłyszeli w 2011 roku. Wtedy pojawiły się krążki “Mayer Hawthorne & The County Direct to Disc” oraz “How Do You Do”. W lipcu 2013 roku pojawił się 4 studyjny materiał sygnowany nazwiskiem Hawthorne’a “Where Does This Door Go”… 

Artysta inspiruje się dokonaniami takich postaci jak: Curtis Mayfield, Isaac Hayes, Leroy Hutson, Mike Terry, Barry White, Smokey Robinson Lamont Dozier, Edward Holland Junior czy Brian Holland.