Świętuj 61. rocznicę urodzin artysty! Nowy, ekskluzywny album Prince’a „Originals” z wcześniej niepublikowanymi utworami jest dostępny już dziś wyłącznie w TIDAL. 

Na albumie znajduje się 15 utworów, z czego aż 14 nie zostało wcześniej wydanych w wersji pierwotnie stworzonej przez Prince’a. Pokazują one, jak wielki wpływ artysta wywarł na współczesną muzykę oraz to, że jego twórczość była inspiracją dla kolejnych pokoleń. Utwory zostały wybrane wspólnie przez JAY-Z i Troya Cartera w imieniu The Prince Estate.

„Prince był wzorem wolności artystycznej. Był jednym z najodważniejszych ludzi w branży muzycznej. Zaufał nie tylko mnie, ale całemu zespołowi TIDAL” – powiedział JAY-Z. „Kontynuowanie jego dziedzictwa poprzez muzykę jest dla nas zaszczytem, ​​z którego nie mogliśmy zrezygnować.”

Po wydaniu „HITNRUN Phase One” na TIDAL, Prince powiedział:

„Już po jednym spotkaniu stało się oczywiste, że JAY-Z i zespół TIDAL docenia wysiłek, który prawdziwi muzycy wkładają w swoją pracę, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Ponadto, TIDAL pozwala nam w dalszym ciągu tworzyć sztukę w sposób, do którego przywykliśmy i jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazane przez nich wsparcie”.


Album jest dostępny w TIDAL z użyciem technologii MQA, która umożliwia kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń, gwarantując dźwięk najwyższej jakości. Dzięki temu użytkownicy mogą słuchać muzyki w jakości, w jakiej nagrano ją w studiu, doświadczając jej zgodnie z zamierzeniami artysty.

Osoby, które nie mają jeszcze konta w TIDAL mogą teraz skorzystać z promocji, w ramach której można uzyskać dostęp do serwisu za darmo na okres 90 dni, dzięki czemu od razu można cieszyć się nieograniczonym dostępem do ponad 60 milionów piosenek i 250 tysięcy plików wideo, a także playlist, ekskluzywnych treści oraz wydarzeń na żywo. Aby skorzystać z promocji, trzeba wejść na stronę. Oferta jest adresowana do nowych użytkowników.