Coraz bliżej do premiery drugiego albumu Kroków. W oczekiwaniu na nową płytę, po ukazaniu się singla „Balon”, zespół zaprezentował drugi utwór podczas live sesji dla Sofar Sounds.

Kroki o singlu: 

„Fading All Out”, to przebudzenie tuż po zimowym letargu. To nadzieja tuż po beznadziei. Ciepły wiatr, który pomaga nam stanąć na nogi i podjąć dobre decyzje. Kreujemy rzeczywistość. Mamy wpływ na wiele rzeczy wokół. Cieszymy się, że możemy powrócić z nową płytą w powiększonym składzie koncertowym, w dodatku na „deskach” Sofar’u! To nowy rozdział, który jednocześnie świetnie nawiązuje do naszych początków. Strzepujemy z ramion zimowy kurz i zostawiamy Was z kolejnym, wiosennym singlem, który promuje nasz długogrający debiut.

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak.

Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności. Epka „Stairs” zachwyciła brzmieniami, harmoniami i emocjami a jego świetne przyjęcie zaowocowało współpracą wizerunkową z marką IKEA a także wieloma nominacjami do nagród m.in. Fryderyków, Munoludów czy nagród Gazety Wyborczej – Warto.

Utwór „Balon” promuje drugie wydawnictwo zespołu, które planowane jest na czerwiec tego roku. Jest to też pierwszy singiel zespołu w ojczystym języku. Drugim utworem prezentującym nowy materiał jest zagrany podczas live sesji Sofar Sounds „Fading All Out”.