Serwis TIDAL organizuje specjalne eventy z okazji premiery długo wyczekiwanego, ekskluzywnego albumu Prince’a „Originals”, dostępnego od 7 czerwca wyłącznie w TIDAL.

Kontynuując współpracę rozpoczętą z artystą w 2015 roku, serwis TIDAL ogłosił serię odsłuchów nowego albumu Prince’a, „Originals”. Na albumie znajdzie się 15 utworów, z czego aż 14 nie zostało wcześniej wydanych w wersji pierwotnie stworzonej przez Prince’a. Pokazują one, jak wielki wpływ artysta wywarł na współczesną muzykę oraz to, że jego twórczość była inspiracją dla kolejnych pokoleń. Utwory zostały wybrane wspólnie przez JAY-Z i Troya Cartera w imieniu The Prince Estate. Już od dzisiaj fani mogą użyć funkcji „Pre-Save”, aby w dniu premiery album został dodany do sekcji „Moja Muzyka” w serwisie TIDAL. Użytkownicy zostaną dodatkowo powiadomieni, gdy będzie on już dostępny. Eventy związane z premierą długo wyczekiwanego albumu odbędą się w m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii oraz Brazylii. Oficjalny event z okazji premiery odbędzie się w Warszawie 10 czerwca.  

Po wydaniu „HITNRUN Phase One” na TIDAL, Prince powiedział:

„Już po jednym spotkaniu stało się oczywiste, że JAY-Z i zespół TIDAL docenia wysiłek, który prawdziwi muzycy wkładają w swoją pracę, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Ponadto, TIDAL pozwala nam w dalszym ciągu tworzyć sztukę w sposób, do którego przywykliśmy i jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazane przez nich wsparcie”.

Prince wcześniej współpracował z TIDAL nad serią ekskluzywnych wydawnictw, w tym: „HITNRUN Phase One”, „HITNRUN Phase Two”, streamingiem koncertu Prince’s Rally 4 Peace oraz cotygodniowym Purple Pick of the Week z nieznanymi, wyjątkowymi utworami wybranymi osobiście przez muzyka. 

„Prince był wzorem wolności artystycznej. Był jednym z najodważniejszych ludzi w branży muzycznej. Zaufał nie tylko mnie, ale całemu zespołowi TIDAL” – powiedział JAY-Z. „Kontynuowanie jego dziedzictwa poprzez muzykę jest dla nas zaszczytem, ​​z którego nie mogliśmy zrezygnować.”

Album „Originals” będzie dostępny od 7 czerwca wyłącznie w TIDAL z użyciem technologii MQA, która umożliwia kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń, gwarantując dźwięk najwyższej jakości. Dzięki temu użytkownicy mogą słuchać muzyki w jakości, w jakiej nagrano ją w studiu, doświadczając jej zgodnie z zamierzeniami artysty.

kliknij w okładkę aby przejść do TIDAL