To muzyczna opowieść pełna niepokoju, trójwymiarowej przestrzeni, basu i dopełniona charakterystycznym dla Zamilskiej transowym bitem. Droga do powstania albumu była długa i jak mówi sama Zamilska, wymagała zdobycia się na odwagę zaczynania od początku.

Grał jej utwory w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej „FuckFray” Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka Zamilskiej pojawia się w najgorętszej grze komputerowej sezonu: „Ruinerze” (soundtrack nagrodzony statuetką Digital Dragons 2018), ale też w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” Aleksandry Terpińskiej. W 2018 Remix utwóru „Gazelle Twin” w wykonaniu Zamilskiej zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC „How to Get Away With Murder”. 

Zamilska stworzyła też muzykę̨ na potrzeby filmu dokumentalnego „Turyści” pokazywanego na festiwalach polskich i zagranicznych. Na swoim koncie ma też debiut producencki: utworu Pauliny Przybysz. Ich „Dzielne Kobiety” znalazły się na ostatniej płycie Pauliny „Chodź Tu”, za którą Przybysz otrzymała statuetkę Fryderyk 2017.

Debiutowała utworami „Quarrel i Duel 35” (który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokyo). Pierwszy album, „Untune”, z 2014 umożliwił jej zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą, i występy w całej Europie. Drugie wydawnictwo, „Undone” z 2016, nominowane było do Fryderyka w kategorii „Elektronika”. W 2017 natomiast ukazał się singiel „Closer” z gościnnym wokalnym udziałem Resiny, jedynej polskiej artystki wydającej w brytyjskiej wytwórni FatCat Records. 

Zamilska chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć́ kolaborację z Nosowską przy okazji projektu „Powroty” Electronic Beats, czyli remix „Jeśli Wiesz Co Chcę Powiedzieć”, ale też z Marią Peszek, dla której Zamilska wykonała remix utworu „Sorry Polsko”. Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty Spokój” nagrany w ramach cyklu „Żywy Gig”. W 2017 Zamilska była częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka.

Wielkim wyzwaniem dla Zamilskiej było stworzenie oprawy muzycznej do pokazu mody „Hold the Rivers” projektanta Michała Szulca, a spełnieniem marzeń z dzieciństwa prowadzony od 2017 roku własny program radiowy „Nocny TransPort” emitowany co środę w radiowej Czwórce, w którym Zamilska prezentuje swoje eklektyczne inspiracje.

Zobaczymy Zamilską na koncertach, a warto pamiętać, że na scenie emanuje energią, a każdy występ to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, publiczność w taneczny trans.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.