Lana Del Rey, gwiazda tegorocznej edycji Open’er Festivalu, nagrała cover kultowego utworu „Doin‘ Time“ zespołu Sublime.

Kawałek znajdzie się w dokumencie opowiadającym o słynnej formacji. Producentami piosenki są Andrew Watt oraz Happy Perez.

Jak mówi sama artystka:

– Nie ma dnia, w którym nie słuchałabym przynajmniej jednej piosenki Sublime. Oni uosabiają klimat południowej Kalifornii, a jednocześnie stworzyli totalnie wyjątkowy, własny gatunek oraz brzmienie.

Bud Gaugh z Sublime nie kryje radości ze współpracy z Laną Del Rey:

– Jej seksowny, przydymiony i ikoniczny głos daje nowe życie jednemu z naszych ulubionych singli.

Troy Dendekker dodaje:

– Jej wersja „Doin’ Time” jest magiczna i zniewalająca. To prawdziwy zaszczyt, że Lana mogła uzupełnić dziedzictwo Sublime.

Za produkcję filmu dokumentalnego „Sublime” odpowiada dwukrotny laureat Oscara Bill Guttentag („Twin Towers“, „You Don’t Have To Die“). Premiera obrazu odbyła się w kwietniu 2019 na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Utwór „Doin’ Time“ w wykonaniu Lany Del Rey jest już dostępny w serwisach cyfrowych.


Najnowsze single Lany Del Rey to „Mariners Apartment Complex”, „Venice Bitch” oraz „hope is a dangerous thing for a woman like me to have – but i have it”. Każdy z utworów spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem zarówno fanów, jak i krytyków muzycznych.

Przypominamy, że Lana Del Rey jest gwiazdą tegorocznej edycji Open’er Festivalu. Wokalistka wystąpi w sobotę, 6 lipca.