Wraz z przyjściem wiosny Mikromusic niespodziewanie prezentuje jeszcze jeden obraz z płyty „Tak mi się nie chce”! Teledysk do utworu „Leć uciekaj”, który jest prezentem od jednego z fanów zespołu.

Piotr Graff zgłosił się do zespołu z chęcią przygotowania klipu. Pomimo decyzji Mikromusic o zakończeniu pracy nad promocją do płyty „Tak mi się nie chce”, Piotrek nie zraził się. Zamilkł na kilka miesięcy, by wrócić z odpowiedzią po czterech miesiącach pracy nad nostalgicznym obrazem do piosenki „Leć uciekaj”.

Jak wspomina pomysłodawca, iskrą do powstania klipu było piękne spojrzenie umieszczone w centralnej części nagrania: 

Postanowiłem nie zawracać zespołowi głowy i na spokojnie, bez presji czasu i okoliczności działać z tematem na zapleczu. Odpowiadam za scenariusz, zdjęcia, reżyserię, montaż i postprodukcję obrazu. Teledysk nie powstałby jednak gdyby nie ludzie. Mój przyjaciel pożyczył mi 2/3 sprzętu do nagrywania, znajomy udostępnił studio. Osoby które występują w klipie, mimo, że nie są profesjonalnymi aktorami, dały z siebie wszystko i obdarzyły mnie zaufaniem. Bez zająknięcia mogę powiedzieć, że każda z osób zaangażowana w ten teledysk, wierzyła że się uda, za co dziękuję!