Andrea Motis odkryta przez Joan Chamorro i Quincy Jonesa fenomenalnie utalentowana młoda wokalistka i trębaczka właśnie wydała nowy album „Do Outro Lado Do Azul”.

Mimo młodego wieku jest to niezwykle ambitne, dojrzałe i osobiste dzieło, które miesza jazzowe standardy z wpływami latynoskimi i śródziemnomorskimi. W nagraniach wzięli udział ci sami muzycy, co na poprzednich albumach Motis: Joan Chamorro na basie, pianista Ignasi Terraza , perkusista Esteve Pi i gitarzysta Josep Traver. Folkowego koloru nadaje płycie użycie również takich instrumentów, jak klarnet (Gabriel Amargant) i skprzypce (Christoph Mallinger). Oprócz standardów jazzowych i swoich oryginałów, Motis umieściła na albumie również swoje interpretacje utworów takich giantów samby, jak Ismael Silva (Antonico), Roque Ferreira („Filho De Oxum”), czy Paulinho da Viola („Dança Da Sildao”).

Swoją grą Motis prezentuje wspaniałe wyczucie melodii w swoim oszczędnym, minimalistycznym stylu. „Do Outro Lado Do Azul” to dla artystki punkt zwrotny. Z cudownego muzycznego dziecka stała się ona tutaj wielką, dojrzałą artystką.

Album można zakupić, m.in. tutaj.