Po udanych albumach nagranych w ramach projektu SONAR oraz w duecie Rysy, Łukasz Stachurko powraca z długogrającą płytą jako Sonar Soul. Pierwszy singiel „Definition” to swoista introdukcja do opowieści zawartej na nadchodzącym albumie „You Are My Sun” (premiera jesienią).

Cięte sample, hip-hopowa perkusja, całość skąpana w anturażu brytyjskiej elektroniki rodem z lat 90. – to wyróżniki brzmienia Sonar Soula. „Definition” stanowi jedynie wstęp do tego co usłyszymy na nowym albumie, na którym oprócz autorskich popisów, nie zabraknie gości.

Nowy album stanowi hołd złożony klubowej, głównie brytyjskiej muzyce końca lat 90. Z tego eksperymentu ukształtował się bardzo autorski i spójny wewnętrznie twór, który jak się okazało, bezpośrednio odnosi się także do moich muzycznych korzeni – zapowiada autor.


Wielu z Was już wkrótce będzie miało możliwość usłyszeć dużą część materiału na żywo. Najpierw Sonar Soul wystąpi z zespołem na festiwalu Spring Break (25.04, Klub Próżność), by potem w pojedynkę udać się w trasę po Polsce w roli supportu legendarnej grupy The Cinematic Orchestra.

Sonar Soul solo live act w ramach trasy TCO:

  • 17.05 The Cinematic Orchestra @ A2, Wrocław
  • 18.05 The Cinematic Orchestra @ Studio, Kraków
  • 19.05 The Cinematic Orchestra @ Stary Maneż, Gdańsk
  • 20.05 The Cinematic Orchestra @ Palladium, Warszawa
  • 21.05 The Cinematic Orchestra @ Sala Ziemi, Poznań

5 kwietnia, w ramach celebracji premiery „Definition”, Sonar Soul zagra DJ set w warszawskim klubie Miłość.