W tym roku po raz piąty świat świętuje Piano Day, który odbywa się zawsze w 88 dniu roku,ponieważ tyle właśnie klawiszy ma fortepian. Święto powstało dzięki idei niemieckiego pianisty Nilsa Frahma. Pomysł artysty szybko podchwycili inni muzycy.

Impreza angażuje zarówno amatorów, jak i profesjonalnych muzyków. Cel to stworzenie przestrzeni do realizacji projektów skupionych 
wokół fortepianu, a wszystko by pielęgnować wielowiekową tradycję grania na tym instrumencie.

Wydarzenie angażuje zarówno amatorów, jak i profesjonalnych muzyków. Cel to stworzenie przestrzeni do realizacji projektów skupionych wokół fortepianu, a wszystko by pielęgnować wielowiekową tradycję grania na tym instrumencie.

Kuba Płużek swoimi solowymi koncertami celebrować będzie Piano Day na scenach kilku polskich miast.

28.03/ Chopin Point, Warszawa
29.03/ Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, Radom
30.03/ Mdk Dśt, Łomża
31.03/ Galeria Usługa Jazz Bar, Olsztyn
12.04/ Klubokawiarnia Aquarium, Bielsko Biała

Kuba Płużek to jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych pianistów polskiej młodej sceny jazzowej. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Nagrywa i koncertuje z kwartetem (Max Mucha, Dawid Fortuna, Marek Pospieszalski) Występował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem Arkiem Skolikiem, Wayne Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.