12 lutego w warszawskim Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem gościem wydarzenia była Ania Karwan, która zaprezentowała przedpremierowy materiał ze swojej debiutanckiej płyty oraz dała krótki koncert na żywo. 

Darek Kawka/ZPAV
Darek Kawka/ZPAV

Album zatytułowany „Ania Karwan” to pierwsze wydawnictwo artystki i uczestniczki VII edycji programu „The Voice of Poland”, w którym dotarła do finału i została okrzyknięta wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej. Na materiał składa się 12 autorskich kompozycji, które są osobistą i szczerą muzyczną opowieścią.

Darek Kawka/ZPAV
Darek Kawka/ZPAV

„Wydawało mi się, że zaśpiewam 12 utworów w 3 tygodnie. To był mój cel – przecież to tylko 12 piosenek, a ja zawsze wchodziłam do studia i robiłam wszystko szybko. Wszyło inaczej i 3 tygodnie zmieniły się w 8 miesięcy. Etap nagrywania wokali trwał dłużej niż komponowanie, produkowanie, miksowanie i masterowanie łącznie” – powiedziała Ania Karwan.

Darek Kawka/ZPAV
Darek Kawka/ZPAV

Mimo solowego debiutu, wokalistka jest obecna na scenie już od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów, m.in.: Brodką, Edytą Górniak, Pauliną Przybysz, Anią Dąbrowską, Andrzejem Piasecznym, Sidneyem Polakiem, O.S.T.R. i zespołem Afromental.

Darek Kawka/ZPAV
Darek Kawka/ZPAV

Debiutancki album Ani Karwan będzie dostępny w sprzedaży od 15 lutego.

Wydawnictwo promują teledyski do singli „Głupcy” oraz „Czarny Świt”.

Tuż po premierze albumu, będzie można spotkać się z Anią w warszawskim Empiku. Więcej o wydarzeniu, tutaj.