Open’er Festival 2019 odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019 roku na Lotnisku Gdynia-Kosakowo. Pierwszym headlinerem festiwalu jest Travis Scott (3 lipca), a poza nim wystąpią: The 1975, Greta Van Fleet, Vampire Weekend, Lil Uzi Vert, Rudimental, Sheck Wes, Diplo, Kodaline, Robyn i Anna Calvi.

Organizatorzy ogłosili dzisiaj kolejnych wykonawców.

Swedish House Mafia, G-Eazy, Jorja Smith, Kamasi Washington, Rosalía, J Balvin, IDLES, Flatbush Zombies dołączają do line-upu Open’er Festival 2019!

Najbardziej cieszy nas obecność Kamasiego i oczywiście Jorji Smith!


Kamasi Washington to najgorętsze nazwisko jazzowe sceny AD 2015 roku. Mało tego że ma za sobą współpracę z Wayne Shorterem, Herbie Hancockiem to w ostatnim czasie o jego udział w nagraniach zabiegały takie tuzy jak NAS, Snoop Dogg, Lauryn Hill. Sam Kendrick Lamar zachwycony talentem saksofonisty zaprosił go do nagrań na swoim albumie „To Pimp A Butterfly”. Nic dziwnego że Flying Lotus bez wahania zaproponował artyście wydanie albumu w swojej wytwórni.


Jorja Smith to brytyjska wokalistka, która w 2018 roku otrzymała nagrodę Brit Critics’ Choice Award – wyróżnienie przyznawane wykonawcom, których kapituła nagrody uważa za artystów mających największe szanse na zaistnienie w przemyśle muzycznym w kolejnym roku (wcześniej wyróżnienie otrzymały takie gwiazdy jak Adele, Sam Smith…

„Lost & Found” to owoc prawie trzyletniej pracy Jorjy Smith oraz jej deklaracja artystyczna. Na płycie przebojowy pop przeplata się z charyzmą artystki oraz jej wyrazistymi, świadomymi poglądami – cechami, dzięki którym Jorja postrzegana jest jako jedna z najciekawszych nowych brytyjskich artystek w ostatnich latach. „Lost & Found” to osobisty album pełen ciekawych spostrzeżeń, jak i tematów, z którymi łatwo się utożsamić.

W ciągu niemal trzech lat pracy nad płytą, Jorja zdobyła już nagrodę BRIT Award, pojawiła się na okładkach ponad 10 magazynów, a jej piosenki mają na liczniku miliony streamów. Była też supportem Bruno Marsa podczas jego amerykańskiej trasy, pojawiła na albumie Drake’a „More Life”, a jej utwór „I Am”, stworzony z Kendrickiem Lamarem, znalazł się na ścieżce dźwiękowej to filmu „Czarna Pantera”. O jej muzyce rozpisują się dziennikarze The Times, The Fade, i-D Magazine i The Guardian, a to przecież dopiero początek jej drogi