Jedną z największych inspiracji Lauryn Hill zawsze była Nina Simone. Obecność wpływu Simone jest niezaprzeczalna w sposobie śpiewania Lauryn. Podobieństwa wokalistki Fugees nie ograniczają się jedynie do artyzmu lecz również w sposobach radzenia sobie z krytyką ze strony prasy i opinii publicznej. Obie Panie mimo, że często traktowane z pogardą pozostały w sercach fanów za swoją muzykę i odwagę.

Dostrzegając nieskończone podobieństwa w ich sztuce, producent Amerigo Gazaway uchwycił uzupełniające się style dwóch śpiewających bogiń w swoim nowym mush-upie “Nina Simone & Lauryn Hill: The Miseducation of Eunice Waymon”. Tytuł wskazuje na nazwisko rodowe Simone, zanim zmieniła je, by zarobić na życie, grając świecką muzykę, którą niektórzy członkowie rodziny potępili.

Gazaway lubi mieszać epoki, dyskografie i legendy. Kontynuując „kolaboracje, które nigdy się nie odbyły”, producent łączy hip-hop z poprzednikiem gatunku, soulem. Po projekcie „Yasiin Gaye” (2014), w którym „wymieszał” muzykę Marvina Gaye i Yasiina Beya, przyszedł czas na połączenie historii Niny Simone z klejnotami Lauryn nie tylko z „The Miseducation of Lauryn Hill”, ale także z niezapomnianego okresu Fugees. Wynik jest imponujący!

Na podwójnym vinylu znajdzie się 17 piosenek.

Longplay ukaże się 15 marca, można go zamówić, m.in. tutaj.