Gladys Knight to jedna z najbardziej rozpoznawanych piosenkarek soul. Znana jest głównie z długoletniej współpracy z grupą Gladys Knight & The Pips. Tegoreczny Super Bowl zainagurował występ artystki, która wykonała “The Star Spangled Banner”.


Gladys Knight to amerykańska piosenkarka związana ze sceną soul i pop znana przede wszystkim z długoletniej współpracy z grupą Gladys Knight and The Pips, ale także z solowej kariery. Rozpoczęła swoją muzyczną przygodę już jako dziecko, śpiewając gospel w chórach kościelnych.

Artystka pod koniec lat 50. XX wieku razem z bratem i dwoma kuzynami tworzącymi trio The Pips utworzyła zespół początkowo śpiewający doo wop, potem soul i rhythm and blues. Przez następne 50 lat piosenkarka związana była z grupą, pomijając krótki okres w końcu lat 70., gdy nie pozwoliły jej na to problemy natury prawnej. Wtedy także pojawiły się solowe wydawnictwa Gladyc – “Miss Gladys Knight” (1978) wydane dzięki Buddah Records oraz “Gladys Knight” (1979), które pojawiło się nakładem Columbia Records. 

Od 1997, kiedy The Pips uległo rozwiązaniu, artystka ponownie rozpoczęła karierę solową. Już wcześniej współpracowała na własną rękę z takimi artystami jak Stevie Wonder, Elton John, Chaka Khan czy Dionne Warwick i innymi. W 1989 r. Gladys Knight nagrała tytułowy utwór do filmu “James Bond: Licence to Kill”; utwór ten osiągnął 10. miejsce na liście w Wielkiej Brytanii.