Czas zapoznać się z debiutancką EP-ką „Crisis” debiutującej na rynku muzycznym wokalistki i autorki piosenek – Phé. Projekt jest spojrzeniem w myśli i emocje artystki, która na ośmiościeżkowej płycie opisuje swoje pierwsze doświadczenia z miłością.

Utwory prezentowane na EP-ce to dogłębne spojrzenie Phé na tematy złamanego serca, kobiecej seksualności i eksploracji seksualnej, uzdrawiania, zdrowia psychicznego i samowystarczalności.


Sama mówi o projekcie:

„Crisis” to uczciwa i otwarta eksploracja samej siebie i dźwięku w czasie, w którym musiałem zdecydować, czy chcę być ofiarą złamanego serca, czy też wykorzystywać ten dyskomfort jako inspirację do rozwoju”.

Urodzona i wychowana we wschodnim Vancouver, Phé zakochiwała się w sztuce jeszcze jako dziecko, zdobywając doświadczenie na scenie jako tancerka, aktorka i piosenkarka. Przez cały okres szkoły średniej uczęszczała do Szkoły Muzycznej Sarah McLachlan, gdzie odbyła pierwsze oficjalne lekcje głosu. Dopiero gdy Phé ukończyła szkołę średnią, podjęła decyzję o oficjalnym kontynuowaniu kariery i edukacji pomaturalnej w muzyce. Uczęszczała do Berklee College of Music w Bostonie, gdzie studiowała wokal, muzykę i pisanie piosenek, rozwijając swój wyjątkowy styl i udoskonalając umiejętności jako autorki tekstów.

Przez cały czas nauki w college’u Phé śpiewała jako wokalistka w takich projektach jak „The Shut Up” i „Kiss Me”. Zainspirowana swoimi idolami z dzieciństwa: Erykah Badu, Sade i Lauryn Hill, Phé zaczęła odkrywać swój własny kunszt.

Phé ma nadzieję, że jej muzyka będzie lustrem, dzięki któremu będą mogli zobaczyć i zrozumieć siebie i swoje doświadczenia. Piosenkarka deklaruje:


Bardzo ważne jest, aby młodzi ludzie mogli widzieć siebie w mediach i kulturze popularnej. Sztuka ma sprawić, że ​po​czują się zrozumiani i pokaże im, że są częścią czegoś większego niż oni sami. Myślę, że każdy zasługuje na to, aby go zobaczyć i usłyszeć.