W sieci pojawił się nowy utwór Dua Lipy. Kawałek “Swan Song” promować ma ścieżkę dźwiękową do najnowszego filmu Roberta Rodrigueza “Alita: Battle Angel”. Jego premiera planowana jest na 14 lutego. Sam utwór powstał we współpracy z Justinem, Kennedim, Junkie XL oraz duetem Mattman & Robin.


Dua Lipa to młoda wokalistka, którą eksperci stacji BBC zaliczyli do grona “Sound Of 2016”, czyli artystów, o których będzie głośno w 2016 roku. Urodziła się w Londynie, do którego przyjechali w poszukiwaniu lepszego życia jej pochodzący z Albanii i Kosowa rodzice. Pierwsze kontakty z muzyką to piosenki Davida Bowiego i Boba Dylana, których słuchali mama i tata. Pierwszą płytą, jaką Dua Lipa kupiła sobie sama, był album kanadyjskiej gwiazdy Nelly Furtado. 

Dua jako mała dziewczynka uczęszczała do szkoły teatralnej dla dzieci, Sylvia Young Theatre School. Tajniki teatru zgłębiała do 13 roku życia. Wtedy jej ojciec dostał pracę w Kosowie i zabrał tam całą rodzinę. Zasmakowawszy życia w multikulturowym Londynie, dziewczyna nie mogła się odnaleźć w nowej ojczyźnie. Dua wytrzymała w Kosowie dwa lata. Przekonała rodziców, żeby zgodzili się na jej powrót do Anglii, gdzie zapragnęła zostać piosenkarką. 

Pierwsze piosenki udostępniła za pośrednictwem SoundClouda w 2012 roku i od razu zwróciły one uwagę menedżerów współpracujących z Laną Del Rey. Dua podpisała z nimi kontrakt, a stąd już było blisko do współpracy z najlepszymi w show-biznesie muzycznym.