Islandzki kompozytor Ólafur Arnalds, laureat brytyjskiej nagrody filmowej BAFTA, twórca ścieżek dźwiękowych do rozpoznawalnych filmów i seriali oraz niezwykle wszechstronny twórca zagra podczas tegorocznej edycji Colours of Ostrava.


Solowa twórczość Islandczyka charakteryzuje się umiejętnym połączeniem fortepianu i sekcji smyczkowych, doprawionych szczyptą elektroniki. To fascynująca fuzja klasyki, filmowego napięcia i skandynawskiego ducha.

Ólafur Arnalds zadebiutował w 2007 roku albumem Eulogy for Evolution, wydanym w wytwórni Erased Tapes Records, z którą jest związany aż do dziś. Pierwsze solidne wydawnictwa pozwoliły mu na wyruszenie w trasę ze znanym zespołem Sigur Rós. Swoją pozycję w muzycznej branży umocnił kolejnymi albumami …And They Have Escaped the Weight of Darkness i For Now I Am Winter. Jest również odpowiedzialny za soundtracki do Gimme Shelter z Vanessą Hudgens i Brendanem Fraserem czy Another Happy Day Sama Levinsona. Arnalds został uhonorowany nagrodą BAFTA za przejmującą muzykę do brytyjskiego kryminalnego serialu Broadchurch.


Islandzki muzyk udziela się również w innych projektach. W 2015 roku wspólnie ze skrzypaczką nagrał album The Chopin Project, będący hołdem dla wybitnego pianisty. Od 2014 aktywnie działa z Janusem Rasmussenem w elektronicznym duecie Kiasmos. Z Nilsem Frahmem nagrał kilka płyt, będących doskonałym połączeniem neoklasyki i pulsującej muzyki elektronicznej.