Jak podał na swoim facebookowym profilu Sylwester Ostrowski – dyrektor artystyczny Szczecin Jazz, Erykah Badu wystąpi podczas tegorocznej edycji festiwalu. Jak dowiedziała się Gazeta Szczecińska, artystka wystąpi w Netto Arena. Przestrzeń koncertowa będzie podzielona, dzięki czemu ceny biletów będą zróżnicowane. Gazeta Szczecińska dodaje również, że będzie to jedyny koncert Erykah Badu w Europie!


Na chwilę obecną wiadomo, że koncert się odbędzie oraz że program Szczecin Jazz jest układany. Na otwarcie festiwalu, tj. 18 marca, wystąpi Kenny Garrett.

Kenny Garrett to amerykański saksofonista jazzowy, zdobywca nagrody Grammy, który w młodości zdobył szerokie uznanie jako członek Duke Ellington Orchestra i zespołu Milesa Davisa. Od tamtej pory z sukcesem kontynuuje solową karierę na świecie.

Poza współpracą z Milesem Davisem występował również z Freddiem Hubbardem, Woodym Shawem, McCoyem Tynerem, Pharoah Sandersem, Brianem Blade’em, Patem Methenym, Bobbym Hutchersonem, Ronem Carterem, Elvinem Jonesem czy Mulgrew Millerem. Garrett jest określany jako „najważniejszy saksofonista altowy swojego pokolenia”, czy też jako „jeden z najbardziej podziwianych saksofonistów altowych w jazzie po Charliem Parkerze”.

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal muzyczny połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących promujących muzykę jazzową.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w dniach 2-12 marca 2016 roku, a podczas niej usłyszeliśmy: Billego Harpera i Billego Harta wraz z zespołem The Cookers, promujących płytę „Time and Time Again” (Jazz Album of the Year 2014 według iTunes), Marcina Wasilewskiego ze swoim Trio (wielokrotnie nagradzani Jazzowymi Fryderykami), włoską gwiazdę i ulubieńca Marka Niedźwieckiego – Mario Biondi (wokalista znalazł się na najnowszej płycie „Smooth Jazz Cafe. Volume. 15”), Grzegorza Turnaua wraz z Markiem Napiórkowskim oraz wielu innych wspaniałych artystów. Producentem festiwalu jest Szczecińska Agencja Artystyczna we współpracy z saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim.

Tegoroczna edycja Szczecin Jazz trwać będzie w dniach 16-26 marca.