“Syberia” to drugi singiel promujący najnowsze wydawnictwo Brodki “MTV Unplugged Brodka”. Artystka wykonała utwór w duecie z Krzysztofem Zalewskim.

“Z Krzyśkiem przez lata grałam w jednym zespole i się z nim przyjaźnię, więc to był dla mnie naturalny wybór. On już od jakiegoś czasu z nami nie gra, bo jego kariera się tak rozwinęła i potoczyła, że nie ma na to kompletnie czasu. Chciałam tym również podsumować pewien okres” – mówi Monika.

“MTV Unplugged Brodka” to zapis wyjątkowego, akustycznego występu, który odbył się 12 kwietnia 2018 r. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Koncertowi towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowała Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Szmoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat (“Córki Dancingu”). W trakcie występu na żywo Brodka zaprezentowała kompozycje z ostatniej płyty “Clashes”, kultowej “Grandy”, EP-ki “LAX” oraz debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu “Album” z 2004 r. W projekcie wzięli udział goście specjalni. Na scenie u boku wokalistki pojawił się Dawid Podsiadło w utworze “Santa Muerte” oraz Krzysztof Zalewski, który zaśpiewał z Brodką “Syberię”. Na płycie znajdzie się 15 piosenek, w tym również cover Nirvany “Heart-Shaped Box”. Materiał został zmiksowany przez Luca Smitha (Foals, Crystal Fighters, Everything Everything) oraz zdobywcę nagrody Grammy Noah’ę Georgesona (Joanna Newsom, Devendra Banhart, The Strokes), który współpracował z Brodką przy albumie “Clashes”.