Już dzisiaj, we wtorek, 18 grudnia do krakowskiej TAURON Areny po raz pierwszy zawita Josh Groban – jeden z najdłużej wyczekiwanych w Polsce artystów. Mimo że jego kariera trwa już prawie 20 lat, amerykański wokalista balansujący na styku pop-u i opery jeszcze nigdy nie miał szansy zaśpiewać w naszym kraju.  Kto bardziej cieszy się ten występ: Josh, czy polscy fani? Jakie są jego korzenie, co sądzi o duetach i co przygotował dla polskiej publiczności na koncertowy wieczór? Na te pytania odpowiada w wywiadzie.

Zastanawiałam się z kim powinnam się przywitać – z Joshem Grobanem, wokalistą i autorem utworów, czy Joshem Grobanem – aktorem z „The Good Cop”!?

Haha, wiesz co, po prostu z Joshem – to wystarczy! Dzisiaj nie robię żadnej z tych czynności i jestem po prostu człowiekiem, rozmówcą w wywiadzie, to wystarczy! Ogólnie jednak, chciałbym w przyszłości robić obie te rzeczy! Miałem bardzo dobry i szczęśliwy rok. Obie te profesje – muzyka i aktorstwo, to rzeczy, które sprawiają mi mnóstwo przyjemności i miałem to szczęście, aby w obu rozwinąć skrzydła.

No cóż, przyjeżdżasz jednak z koncertem do Polski, więc może porozmawiajmy trochę o muzyce! Niedługo wystąpisz w Polsce na pierwszym oficjalnym koncercie i wypadałoby potwierdzić lub zaprzeczyć pewnej wielkiej plotce! W Wikipedii – najbardziej popularnym współczesnym źródle informacji – możemy przeczytać, że masz polskie korzenie! Co Ty na to?

Och! Chyba nie, na pewno mam ukraińskie korzenie, ale czy polskie? Nie wiem! Zaskoczyłaś mnie teraz! Muszę to koniecznie sprawdzić i jeśli to prawda, z pewnością wspomnę o tym na scenie w Krakowie!

No właśnie Kraków! Przyjeżdżasz do nas z czymś wyjątkowym, swoim nowym albumem „Bridges”, na którym umieściłeś cztery duety. Powiedz proszę, który z nich był dla Ciebie najbardziej wyjątkowy, który wspominasz najlepiej? Ostrzegam, że niewskazana jest odpowiedź „wszystkie były niezwykłe, ale każdy na inny sposób”, po prostu któryś wybierz!

Haha, ale tak było! Jeśli chodzi o duety, to prawda jest taka, że duety są moją ulubioną dziedziną! Ciężko mi wybrać ulubiony duet, bo każdy z wykonawców, który był na tyle uprzejmy, żeby ze mną nagrywać, jest dla mnie wyjątkowy. To moi drodzy przyjaciele, każdemu z nich zajęło dużo czasu, by to ze mną stworzyć i każdy z nich wykonał nadzwyczajną pracę. Jednak historia, która jest dla mnie najbardziej wyjątkowa w tych duetach, to historia pełnego koła, które zamknęło się na tej płycie. Jest to piosenka z Andreą Bocellim. Moja kariera rozpoczęła się, kiedy stanąłem obok niego na scenie podczas Grammy Awards. Byłem wtedy przerażonym dzieciakiem, na dodatek stał przede mną mój wielki idol. I teraz – 20 lat później, napisałem piosenkę, w której śpiewa Andrea Bocelli. To naprawdę wiele dla mnie znaczy i jest bardzo istotne. Co ważne to piosenka „We Will Meet Once Again” („Spotkamy się ponownie”) – a więc nie ma tytułu, który pasowałby tutaj bardziej! Więc, no dobrze, wszystkie duety uwielbiam po równo, ale wybieram historię duetu z Andreą. Fakt, ile czasu mi to zajęło, wielka fala wspomnień, jaka mnie ogarnia, kiedy myślę o tamtych czasach, ogromna wdzięczność w momencie, kiedy to razem nagrywaliśmy, to wszystko składa się na niezwykłą podróż – podróż w czasie! Dzisiaj dopiero widzę, że moja kariera potoczyła się tak szybko! Czasami dopiero przy czymś takim widzisz, ile miało się szczęścia. Ta piosenka była dla mnie wehikułem czasu. 

Wiele  ludzi zastanawia się, czego można się spodziewać po koncercie we wtorek. Możesz uchylić nam rąbka tajemnicy i powiedzieć, co takiego dla nas przygotowałeś? Jakie utwory na pewno wykonasz?

Pewnie! Zacznijmy od tego, że nawet sobie nie wyobrażasz, jak bardzo się cieszę, że w końcu będę mógł zagrać w Polsce! Polscy fani przez całą moja karierę musieli podążać za mną do innych krajów. Za każdym razem, gdy się z nimi wtedy spotykałem, pytali mnie: dlaczego nie przyjedziesz do Polski? Dlaczego nie zaśpiewasz u nas? I za każdym razem odpowiadałem prawdę – bardzo chcę przyjechać! Zawsze chciałem przyjechać! Po prostu nigdy nie było okazji. Po raz pierwszy zaproponowano mi, żebym zagrał koncert w Polsce i myślę, że stąd biorą się wszystkie moje emocje odnośnie tego wieczora! Zagrać dla fanów, którzy tak długo na mnie czekali!  Mam tyle utworów, z których mogę wybrać repertuar na ten wieczór w Krakowie. To czyni ten koncert tak bardzo wyjątkowym dla fanów, którzy śledzili tyle czasu moja karierę i byli tak cierpliwi, gdy grałem w innych miejscach. Dlatego też chciałbym, żeby ten koncert był kombinacją utworów, które polscy fani lubią najbardziej: z albumu „Bridges”,  ale także tych, które uwielbiają z moich poprzednich albumów. To będzie piękne, ogromne „DZIĘKUJĘ!” na pełną orkiestrę i pełen chór dla mojej polskiej widowni, która była ze mną i wspierała mnie przez cały ten czas. Przede wszystkim jednak, nie będzie to koncert pożegnalny i mam nadzieję, że atmosfera na koncercie będzie początkiem naprawdę wielu występów w Polsce, aż do ostatniego dnia mojej kariery! Więc wierz mi, jestem naprawdę wdzięczny, że w końcu mogę u was zaśpiewać.

Nieoficjalnie mogę ci powiedzieć, że to idzie w obie strony! Polscy fani wielokrotnie po ogłoszeniu Twojego koncertu dzwonili do nas, żeby podziękować za zaproszenie. Wiedziałeś, że Twoi fani mają tutaj nawet swoja nazwę? Nazywają się Grobanites!

Hahaha! Nawet nie wiesz jak mnie tym ucieszyłaś, serce mi urosło! Po prostu niesamowite!  Naprawdę, nie mam takiego grona w każdym kraju! Od Was zawsze biła wielka fala wsparcia i miłości. Polscy fani byli ze mną zawsze, gdziekolwiek bym nie jechał, wsiadł w samolot do Paryża czy Berlina, gdziekolwiek bym nie był, nawet w Stanach Zjednoczonych! Kiedyś wpadłem na polskich fanów w berlińskim Starbucksie, a oni podeszli i mówią: „przyjechaliśmy specjalnie tutaj na twój koncert, prosimy, przyjedź w końcu do nas, do Polski”! To była prośba, która przez długi czas się powtarzała. Tak jak powiedziałaś: to będzie naprawdę wyjątkowy wieczór, zarówno dla mnie, jak i dla publiki!

Rozmawiała: Agata Drygała

WAŻNE INFORMACJE KONCERTOWE:

Poniżej wykaz najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Josha Grobana, który odbędzie się 18 grudnia 2018 roku w hali TAURON Arena Kraków. 

Rozpiska godzinowa: 

  • 18:15 – Otwarcie bram
  • 19:00 – Wishlake
  • 20:00 – Josh Groban 

*godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu wyjścia na scenę podejmuje sam artysta i jego management).

Wejścia

Osoby, które zakupiły bilety na trybuny oraz sektory na płycie (miejsca siedzące) wchodzą wejściem numer 1,2 oraz 3.

Parking przy hali

Fani, którzy będą uczestniczyć w koncercie, mogą skorzystać z dużego parkingu. Hala TAURON Arena Kraków dysponuje ośmiuset miejscami postojowymi w wielopoziomowym garażu podziemnym.

Wjazd do hali TAURON Arena Kraków znajduje się przy ulicy Lema, łączącej dwa krakowskie szlaki komunikacyjne, pomiędzy centrum miasta a Nową Hutą – Al. Pokoju i Al. Jana Pawła II.

Parking w dniu imprezy:
– płatny – gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie www.tauronarenakrakow.pl,

UWAGA!
Samochody z instalacją gazową nie mogą wjechać do parkingu podziemnego.
Więcej informacji: http://www.tauronarenakrakow.pl/parking/

Dojazd
Hala TAURON Arena Kraków znajduje się w odległości czterech kilometrów od Rynku Głównego w Krakowie. Jest położona przy ul. Stanisława Lema, która łączy Al. Pokoju z ul. Mogilską i Al. Jana Pawła II. Znajduje się na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny.

Dojazd komunikacją miejską:

Tramwaje:
przystanek: TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju:
linia nr 1, 14, 22, 62 – nocna
przystanek: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/Al. Jana Pawła II):
linia nr 4, 5, 9, 10, 52, 64 – nocna
Autobusy:
przystanek: TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju:
linia nr 128. 662 – nocna
autobusy – przystanek: Wieczysta
linia nr 124, 424, 664 – nocna
autobusy – przystanek: TAURON Arena Kraków
linia nr 128

Więcej informacji na stronie: http://www.tauronarenakrakow.pl/mapa-2/
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej: www.mpk.krakow.pl oraz o możliwych utrudnieniach w ruchu: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl

Zakup biletów w dniu koncertu

Będzie istniała możliwość zakupu biletów w dniu koncertu. Bilety będzie można nabyć bezpośrednio w kasie biletowej hali TAURON Arena Kraków przy wejściu nr 1, czynnej od godziny 15:00. 

Osoby niepełnosprawne

Hala TAURON Arena Kraków jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt posiada dwie pochylnie dla niepełnosprawnych: od strony ulicy Lema i od Parku Lotników. Na poziomie A, przed halą główną, znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Z kolei na poziomie A w hali głównej TAURON Arena Kraków znajduje się 26 miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz 26 miejsc dla ich opiekunów. Obiekt wyposażony jest także w windy. Miejsca dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim znajdują się w sektorach A4 i A7

Gastronomia na koncercie

W przestrzeni hali TAURON Arena Kraków znajdują się punkty gastronomiczne, oferujące sprzedaż napojów bezalkoholowych, piwa niskoprocentowego, ciepłych oraz zimnych przekąsek. Dodatkowo będzie funkcjonować kawiarnia w Małej Hali od godziny 15:00. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. W kawiarni dostępne są również toalety.


Palenie papierosów na koncercie

Palenie papierosów na terenie koncertu będzie dopuszczalne wyłącznie w wyznaczonych palarniach. Poza wskazanym obszarem palenie papierosów będzie zabronione.

Czego nie można wnosić na koncert?

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video, wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks) oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

Aparaty fotograficzne

Do hali zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Do hali można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.

Szatnie

Otwarte będą wszystkie dostępne szatnie na poziomach A (8 szatni). Prosimy w szatni nie pozostawiać wartościowych rzeczy. 

Bankomaty

Bankomaty znajdujące się w najmniejszej odległości od hali TAURON Arena Kraków zlokalizowane są w centrum handlowym PLAZA (około 500 metrów) oraz centrum handlowym M1 (około 800 metrów)

Gadżety

Podczas koncertu Josha Grobana będą dostępne gadżety artysty. Stoisko zostanie ulokowane vis a vis wejścia nr 1. Sprzedaż rozpocznie się wraz z otwarciem bram i będzie czynne do dwudziestu minut po koncercie. Za gadżety zapłacimy zarówno gotówką, jak i kartą. Zakupić będzie można płyty Josha Grobana, pamiątkowe plakaty, bawełniane torby, bluzy, koszulki na krótki rękaw oraz czapki z daszkiem. Dodatkowo będzie można nabyć płyty polskiego wokalisty Wishlake’a, który wystąpi tego wieczora jako support.