Joanna Kucharczyk jest wielokrotnie nagradzaną wokalistką, pianistką i kompozytorką. Po czterech latach od wydania debiutanckiego albumu “More” powraca z nowym materiałem. Charakterystyczne dla muzyki Joanny piękna melodyka, przestrzenność i nastrojowość zostały wzbogacone doświadczeniem kompozytorskim i aranżerskim, które zdobywała w ostatnim czasie podczas studiów w UMFC.

www.youtu.be/N4-VX_EVzc8

Wysmakowane aranżacje nie przysłaniają warstwy tekstowej, a raczej sprawiają, że staje się ona pierwszoplanowa. Głos jest jednym z instrumentów w tej orkiestrze, ale przede wszystkim jest nośnikiem historii. Starannie dobrane teksty (m.in. napisane specjalnie dla Joanny przez Agnieszkę Musiał, czy też Jeremiego Przybory oraz Jerzego Jurandota) opowiadają o tęsknocie, miłości, poszuki- waniu wewnętrznego spokoju i poczuciu spełnienia. Nastrojowe ballady przeplatają się z piosenkami przepełnionymi radością, odkrytymi na nowo standardami jazzowymi i tematami iście instrumentalnymi, nawiązującymi do współczesnego jazzu w najlepszym wydaniu.

Joanna jest laureatką m.in. Grand Prix Festiwalu “Al.Legro – Tribute to Szpilman”, Grand Prix Stacji Kutno, Drugiej Nagrody oraz Nagrody Publiczności Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych “Voicingers”, Trzeciej Nagrody na Nomme Jazz czy Tytułu Najlepszego Wokalisty podczas Johnny Raducannu’s Jazz Festival.

Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Po roku spędzonym w Konserwatorium Muzycznym w Odense (Dania) nagrała debiutancki album „More”, na którym towarzyszyli jej jedni z najzdolniejszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Vit Kristan (fortepian), Max Mucha (kontrabas), Karol Domański (perkusja). Swoją twórczość prezentowała podczas licznych koncertów i festiwali w Polsce, na Słowacji, w Łotwie, Estonii i Czechach (premiera płyty odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego w Pradze).

www.youtu.be/9Fkj32QaaQQ

Joanna swoje umiejętności szkoliła podczas warsztatów i lekcji, które prowadzili m.in. Victor Mendoza, Theo Bleckmann, Marion Cowings, Grzegorz Karnas, Cyrille Aimee, John Hollenbeck, Gretchen Parlato.

Współpracuje z Teatrem Lalka oraz Klubem Komediowym w Warszawie jako instrumentalistka i kierownik muzyczny.

W najbliższym czasie, Joanne będzie można usłyszeć:

  • 8 listopada – Koln – Studio 672
  • 9 listopada – Dusseldorf – Jazz Schmiede
  • 21 listopada – Warszawa – 12/14
  • 24 listopada – Kraków – Piwnica pod Baranami
  • 27 listopada – Madrid – Sala Clamores
  • 28 listopada – Zaragoza – La Boveda del Albergue
  • 29 listopada – Cordoba – Cafe Malaga
  • 1 grudnia – Valencia – Seda Jazz
  • 5 grudnia – Odense – Dexter