Universal ogłosił, że film „Green Book” wejdzie do kin 16 listopada w około 20 miastach w Stanach Zjednoczonych, a następnie 21 listopada na całym świecie. Jego film jest częściowo inspirowany życiem kompozytora jazzowego Dona Shirleya. W filmie występują Viggo Mortensen i Mahershala Ali, a reżyserem jest Peter Farrelly.

Tytułowa Zielona Księga bada tematy segregacji i dyskryminacji w USA. Opowiada historię Tony’ego „Lipa” Vallelonga (Mortensen), włosko-amerykańskiego bramkarza z Bronxu, zatrudnionego do przeprowadzenia Shirley (Ali) na koncert z Manhattanu na Deep South. Po drodze w konfrontacji z rasizmem i niebezpieczeństwem, a także nieoczekiwanym humorem, obaj mężczyźni są zmuszeni odłożyć na bok swoje różnice, aby przetrwać i rozwijać się w podróży życia.

Ali, który gra Shirley w filmie, zwrócił uwagę, że pianista nie musiał wyruszać w tak niebezpieczną podróż po segregowanym wtedy amerykańskim Południu. „Nie było mu to finansowo potrzebne”, powiedział w wywiadzie dla Deadline. „Mógł pojechać do Europy i tam koncertować, lub pozostać ponad linią Mason-Dixon. Jego wędrówka przez podzielone Południe w tym czasie była naprawdę nie lada wyzwaniem”.

Film miał swoją premierę na festiwalu filmowym w Kanadzie we wrześniu, gdzie otrzymał nagrodę publiczności, wcześniej przyznawaną takim filmom jak 12 Years a Slave, The King’s Speech, Chariots of Fire. Film zdobył także uznanie krytyków na innych festiwalach filmowych, w których został pokazany jesienią tego roku, w tym na brytyjskim festiwalu filmowym BFI w Londynie, i ma mieć swoją wschodnią premierę na 40. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze 20 listopada.