KONCERT ODWOŁANY.

Zdobywca 5 statuetek Grammy Terence Blanchard koncertem w Warszawie rozpoczyna europejska trasę promującą najnowszy album solisty i składu E-Collective pod tytułem „Live”.

Płyta ma nie tylko wyjątkową wartość artystyczną, ale także wydźwięk społeczno-polityczny – album jest protestem artysty przeciw narastającej przemocy oraz powszechnemu w USA dostępowi do broni.

www.youtu.be/KppRiJNykUc

Terence Blanchard na scenie jazzowej obecny jest już od kilkudziesięciu lat, a jego dorobek to nie tylko liczne płyty wydawane przez najlepsze wytwórnie oraz szereg nagród i prestiżowych nominacji, ale także muzyka do ponad 50 filmów. Mimo to, artysta ciągle przekracza kolejne granice i wyznacza nowe kierunki w muzyce jazzowej. Do innowacyjnych projektów należy także E-Collective, w którym usłyszymy samych uznanych muzyków światowego formatu niekoniecznie związanych z jazzem. Zespół odchodzi od tradycyjnego układu „solista – akompaniament”.

Zamiast starej formuły kipi tu artystyczna wolność.

Każdy z muzyków ma możliwość ciągłej improwizacji. Dzięki temu każde solo ma szansę wybrzmiewać jeszcze bardziej wyraziście i ukazywać wybitność muzyków.

Formuła jaką stosuje w swoim najnowszym projekcie Blanchard przypomina prace Milesa Davisa z czasów „Bitches Brew” – mówi Piotr Matla z Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, organizatora koncertu – to jednocześnie muzyka skierowana na groove i w dużej mierze zaaranżowana.

W kompozycjach słuchacze odnajdą nie tylko jazz fusion, electric i hip-hop, ale także elementy bluesa, funk i R&B.

www.youtu.be/zt26Q6np_go

Terence Blanchard od lat wykorzystuje swoją sztukę i popularność do poruszania istotnych problemów społecznych. Najnowsza płyta „Live”, która ukazała się w kwietniu br. nakładem Blue Note Records jest głosem artysty wobec narastającego w USA problemu przemocy z użyciem broni palnej i narastającej debaty na temat dostępu do broni. Siedem niezwykle mocnych utworów zarejestrowanych na żywo wyraża frustrację mas wobec regularnie powtarzających się masakr, ale też koi niepokój. Właśnie te kompozycje usłyszą fani podczas piątkowego koncertu.

Warszawski występ otwiera europejską trasę promującą album i jest jedynym jaki odbędzie się w Polsce.

Terence Blanchard z zespołem The E-Collective / premiera płyty “Live”
Warszawa, Aurelio – Restauracja | 9 listopada 2018 r., godz. 20.00