Jacob Collier przez wielu nazywany jest geniuszem i muzycznym objawieniem. Jego wyjątkowy talent, umiejętności i wyobraźnia pozwalają mu swobodnie łączyć ze sobą rolę wokalisty, multiinstrumentalisty, producenta i aranżera.

Zaczynał publikując na YouTubie swoje zaskakujące aranżacje znanych przebojów, a dziś ma na swoim koncie dwie nagrody Grammy i współpracę z największymi legendami światowej sceny muzycznej, takimi jak choćby Quincy Jones czy Herbie Hancock.

Kilka dni temu, ponad dwa lata po premierze nagranego w domowym studiu debiutanckiego albumu “In My Room, Jacob podzielił się szczegółami swojego nowego przedsięwzięcia artystycznego.

Projekt nosi tytuł “Djesse” i będzie kolekcją aż czterech albumów różniących się od siebie charakterem i stylistyką, które wspólnie mają zdaniem muzyka tworzyć spójną historię podsumowująca jego tegoroczną działalność muzyczną. Co więcej, Collier zdradził, że udało mu się namówić do współpracy swoich “największych idoli”.

Pierwszy singiel promujący jedną z płyt nosi tytuł “With A Love In My Heart” i ukaże się już w najbliższy piątek, a premiera całego pierwszego krążka przewidziana jest na początek grudnia.

Artysta zapowiedział też nadchodząca trasę koncertową, która rozpocznie się pod koniec stycznia w Lizbonie. Kolejne informacje na temat tego intrygującego projektu będziemy podawać na bieżąco, a więcej informacji o koncertach znajdziecie na stronie internetowej Jacoba.