“Be More Kind” jest albumem, który łączy uniwersalne melodie oparte na surowych emocjach z folkowymi i punkowymi znakami rozpoznawczymi Turnera wymieszane z nowymi, odważnymi eksperymentami.

www.youtu.be/0ghWjhyhYQM

“Be More Kind” został wyprodukowany przez Austina Jenkinsa i Joshua’e Blocka z Texans White Denim oraz współpracownika Florence And The Machine i Halsey Charlie Hugall.

“Chciałem spróbować i wyjść spoza mojej strefy komfortu i zrobić coś innego” – mówi Turner.

Turner był już w połowie pisania całkiem innego albumu, kiedy przeczytał kolekcję poezji Clive’a Jamesa i jeden wers zmusił go zmiany kierunku, w którym zmierzała jego płyta. Wers pochodził z wiersza zatytułowanego “Leçons Des Ténèbres”: “I should have been more kind. It is my fate. To find this out, but find it out too late.”

„Bardzo mną to poruszyło, kiedy przeczytałem to po raz pierwszy”, mówi, “Dużo starsi, mądrzejsi ludzie mówią takie rzeczy, że to co jest najważniejsze pod koniec ludzkiego życia, to to jak traktowałeś ludzi wokół siebie. W nowoczesnym świecie to lekcja dla każdego z nas, mnie włączając.”

www.youtu.be/F1L5zJ2afLs

Terminy koncertów:

  • Warszawa, Proxima | 29.10.2018, godz. 18:00
  • Kraków, Kwadrat | 30.10.2018, godz. 18:00

Supporty:

PUP (skrót od Pathetic Use of Potential) – kanadyjski zespół punkrockowy, którego początkowa nazwa brzmiała Topanga. Na koncie mają dwa albumy, debiutancki wydany w 2013 roku, a kolejny w 2016. Formacja od samego początku gra i tworzy w tym samym składzie – Stefan Babcock – główny wokal, gitara; Nestor Chumak – bas, chórki; Zack Mykula – perkusja, chórki; Steve Sladkowski – gitara, chórki.

Xylaroo – siostry Coco i Holly Chant, które czarują swoim melancholijnym pop-folkiem. Pełne harmonii utwory są wynikiem głębokiego pragnienia tworzenia muzyki podnoszącej na duchu, przepełnionej słońcem i kojącej smutek i tęsknotę.

Bilety można zakupić, tutaj.