Kwintet Wojtka Mazolewskiego rusza na wyjątkową trasę koncertową poświęconą muzyce Krzysztofa Komedy. WMQ wystąpi w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Trasę promuje teledysk do utworu „Gdy Spadają Anioły” (ang.”When Angles Fall”), który Komeda napisał do filmu dyplomowego Romana Polańskiego.

Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii „Church of Sound”. Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

„Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. – mówi Wojtek Mazolewski – w naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek.”

Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Nie można tego przegapić!

Trasa koncertowa:

  • 30.10 – Poznań – Klub Muzyczny B17
  • 06.11 – Gdańsk – Stary Maneż
  • 12.11 – Warszawa – Palladium
  • 20.11 – Kraków – Klub Studio
  • 28.11 – Wrocław – Vertigo Jazz Club
  • 30.12 – Trójka Polskie Radio – Studio im. Agnieszki Osieckiej

Więcej informacji o koncertach i biletach znajdziecie tutaj.