Z pewnością słyszeliście niejeden przebój jego autorstwa! Wśród muzyków jest legendą, ale mało który przeciętny słuchacz zdaje sobie sprawę z tego jak wielki wpływ Nile Rodgers miał na całą branżę.

Napisał m.in. “Upside Down”, “I’m Coming Out” Diany Ross, “Let’s Dance” Davida Bowiego, “Like a Virgin” Madonny, “Get Lucky” Daft Punk i wiele innych. Współpracował m.in. z Michaelem Jacksonem, Ericem Claptonem, Pharrellem Williamsem. Albumy, nad którymi pracował, sprzedały się w liczbie 500 MLN egzemplarzy. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom z Daft Punk, Aviciim, Sigalą, Disclosure czy Samem Smithem udowodnił, że wciąż ma bardzo innowacyjne podejście do muzyki.

Chic to prawdziwa legenda muzyki, a hity takie jak „Le Freak”, „Everybody Dance” czy „Good Times” są doceniane przez kolejne pokolenia.

Teraz prezentują pierwsze po 25 latach wydawnictwo! Na dziesiątym albumie w dorobku grupy będzie można usłyszeć takich artystów jakLady Gaga, Elton John,  Emeli Sande, Anderson .Paak, Craig David, Stefflon Don, Mura Masa, Hailee Steinfeld, Nao oraz wielu innych.

Okładka płyty doskonale współgra z estetyką wszystkich okładek płyt Chic od początku kariery. Na zdjęciu firmującym debiut z 1977 roku znalazły się Valentine Monnier i Alva Chinn. Sesja okładkowa do nowej płyty powstała z udziałem modelek Duckie Thot oraz Jazzelle Zanaughtti. Autorką zdjęcia jest Britt Lloyd, a za reżyserię sesji odpowiada Greg Foley, współzałożyciel słynnego „V Magazine”. Duckie i Jazzelle to nie tylko ikony stylu, ale również aktywistki, które walczą o równą reprezentację różnych grup etnicznych w świecie mody.

Obejrzyjcie klip do utworu “Sober”, w który udzielają się Craig David & Stefflon Don.

www.youtu.be/7DdQ99ETu-k