Little Dragon wracają z nowym materiałem – na dodatek w barwach kultowej oficyny Ninja Tune (Bonobo, The Cinematic Orchestra, Fink). Skandynawskie gwiazdy pod wodzą zjawiskowej Yukimi Nagano na listopada zapowiadają epkę „Lover Chanting”.

Trzy nowe utwory Szwedzi wyprodukowali w swoim studio w Göteborgu.

„W czasach szaleństwa, tańczmy w imię pokoju i miłości!” – wzywają Szwedzi, tłumacząc tytuł nowego materiału. „Siła miłości, nie tylko między dwojgiem ludzi, ale też siła kosmiczna to najwyższa ekstaza. Czy to wtedy, gdy zatracasz się w tańcu czy wówczas gdy wpatrujesz się w księżyc (…) to indywidualna sprawa, ale każdy to czuje, wielka tajemnica, którą trudno pojąc umysłem” – przekonują.

Temu optymistycznemu wezwaniu towarzyszą podnoszące na duchu, niemal euforyczne dźwięki. Tytułowa piosenka Szwedów zaskakuje popową chwytliwością i niemal house’owym, tanecznym rytmem.

Epka „Lover Chanting” ukaże się już 9 listopada!

Little Dragon całą karierę budowali wedle swoich zasad i ten upór im się opłacił. Kultowa elektroniczna grupa ma już na koncie kilka znakomitych albumów i współpracę z Gorillaz, Flume czy Kaytranadą. Niedawno ukazał się efekt ich muzycznego spotkania z BadBadNotGood „Tried, a także premierowy utwór „Dripping Summers”, w którym połączyli siły z z Christianem Rich’em i Viciem Mensa. Little Dragon są w świetnej formie a fani od dłuższego czasu wyczekiwali na nowy autorski materiał świetnej grupy.

Poza muzyką Little Dragon dbają też o stronę wizualna swoich dokonań – współpracowali m.n. z IB Kamara (i-D, Vogue, Dazed) i Davidem Uzochukwu (Dior, FKA Twigs, Nike). W USA wraz z Flying Lotus grali dla 20 tys widzów w Hollywood Bowl w LA oraz w Greek Theatre w Berkeley. W Polsce przed laty grali jako gwiazda głównej sceny katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Mamy nadzieje, że poza epką dostarczą nam wkrótce więcej powodów do radości.