Dzięki spadkobiercom zmarłego w 2016 roku genialnego Prince’a Jego fani na całym świecie mogą podziwiać poruszający teledysk do premierowego utworu artysty – „Mary Don’t You Weep”.

Video promuje płytę „Piano & A Microphone 1983”, która od dzisiaj jest w sprzedaży.

Utwór to niesamowita interpretacja Prince’a XIX-wiecznej kompozycji. Teledysk do niego wyreżyserował Salomon Ligthelm, a zdjęcia odbyły się w Nowym Jorku. Obraz jest wyrazem sprzeciwu przeciw przestępstwom przy użyciu broni, popełnianym w Ameryce. To również hołd dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy co roku giną w USA wskutek tych własnie przestępstw. Ligthelm nawiązał w ten sposób do działalności społecznej Prince’a, konkretnie do tego, co artysta zrobił w Baltimore w 2015 roku po zabiciu w tym mieście Freddiego Graya. Prince zagrał i był gospodarzem koncertu pod hasłem „Rally 4 Peace”. Wydarzenie było transmitowane w streamingu na platformie TIDAL, a uzyskane dzięki niemu pieniądze, trafiły do lokalnych organizacji charytatywnych.

Album „Piano & A Microphone 1983” to dziewięć utworów i 35 minut muzyki Prince’a.

Nagranej przez artystę na kasecie w jego domowym studiu w 1983 roku. Płyta pozwala wejrzeć w proces twórczy Księcia. Zawiera wyjątkową wersję klasycznego „Purple Rain”, cover piosenki Joni Mitchell „A Case Of You”, czy „International Lover”.

Utwór „Mary Don’t You Weep” znalazł się w niedawnym filmie Spike’a Lee „BlackKkKlansman”, na napisach końcowych.

Album można zakupić, m.in. tutaj.