Postać Milesa Davisa po dziś dzień inspiruje, a jego muzyczna biografia dostarcza kolejnemu pokoleniu muzyków odwagi do przetarcia nowych szlaków jazzu. W ciągu czterech lat nadesłaliście do Mistrza kilkadziesiąt dowodów szczerej sympatii i podziwu wobec jego talentu.

Żyjąc i tworząc, Miles dominował i zawsze był dla siebie jedynym szefem.

Umówmy się jednak, że legendy o egocentryzmie Mistrza to przeszłość, a on sam czuje potrzebę dostarczenia uśmiechu współtowarzyszom pozaziemskiej podróży. Wierzymy, że przybija piątki z Witkacym, składa ścieżkę dźwiękową do nowego filmu Felliniego, jest pod ciągłym wrażeniem wrażliwości Komedy, a od niedawana – oprowadza Stańkę po kosmicznych bezdrożach. Co za tym idzie – ma możliwość dostarczenia każdej informacji do tych, którzy nas opuścili.

Idąc tym tropem, prosimy Was o dowody na to, że tęsknicie i myślicie o kimś, kto był (jest!) blisko Waszego serca. Ktoś spokrewniony i zupełnie obcy waszej genealogii, osobiście znany i kompletnie nieznany, człowiek estrady bądź mistrz cukiernictwa. Jeśli czujecie, że ich spuścizna znaczy dla Was dużo – pokażcie nam to. My postaramy się pokierować wiadomość do adresata.

Forma może być zupełnie dowolna.

Kreatywność twórcza nie może mieć granic. Do dzieła!
Zgłoszenia możecie wysyłać na adres mailowy: impresariat@kck.com.pl do 26 września. Nagrodzimy trzy najciekawsze prace. Do zdobycia podwójne karnety na Festiwal, płyty Artystów biorących udział w tegorocznej edycji Festiwalu, muzyczne upominki od Era Jazzu, redakcji portalu JazzSoul.pl oraz Kieleckiego Centrum Kultury.