Don Diablo z dwójką niezwykłych gości – Emeli Sandé i Gucci Mane – prezentują  singiel „Survive”.

Don Diablo to pochodzący z Holandii DJ i producent, który jest uważany za jednego z pionierów ruchu Future House. Do najnowszego singla artysta zatrudnił niezwykle utalentowaną Emeli Sandé oraz rapową sensację Gucci Mane.

Ten kawałek musiał być perfekcyjny od początku do końca. Chciałem w nim połączyć trzy pozornie niepasujące do siebie światy. Holenderski producent, brytyjska songwriterka i jeden z największych gwiazdorów rapu w Stanach – taka mieszanka nie zdarza się często. Każdy z nas wyszedł ze swojej strefy komfortu, ale jednocześnie zadbaliśmy, by w kawałku znalazł się osobisty sznyt. Jestem bardzo dumny z efektu końcowego i mam nadzieję, że wszyscy wyłapią przekaz płynący z „Survive”: mierzcie wysoko i nie bójcie się marzyć ponad stan – DON DIABLO

Emeli Sandé również wypowiada się o współpracy w samych superlatywach:

– Bardzo się cieszę, że mogłam współpracować z niezwykle utalentowanym Don Diablo. Uwielbiam jego wyjątkową kreatywność oraz pasję do muzyki. Pisanie i nagrywanie wokali było prawdziwą przyjemnością. To bardzo mocny utwór. Mam nadzieję, że zmotywuje ludzi, by odnaleźli w sobie siłę, dumę i pewność siebie, by przetrwać.

Don Diablo remiksował utwory takich artystów jak Ed Sheeran, Rihanna, Coldplay, Martin Garrix, Khalid, Diplo i MØ. Ma na koncie hity „On My Mind”, „Universe”, „Anytime”, „Chemicals” oraz „Cutting Shapes”.

Na początku 2018 ukazał się jego drugi album „FUTURE”.