Płyta The Eagles wydana w 1976 r. jest najlepiej sprzedającym się albumem wszech czasów w Stanach Zjednoczonych. Tym samym pierwsze miejsce stracił Michael Jackson, którego „Thriller”, z tak legendarnymi utworami, jak m.in. tytułowy, „Beat It” czy „Billie Jean”, przez ponad dekadę panował na pierwszym miejscu zestawienia.

www.youtu.be/4V90AmXnguw

O tym, że doszło do kluczowej zmiany na liście wszech czasów poinformowało The Recording Industry Association of America (RIAA), czyli zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki. Najlepiej sprzedającym się albumem został „Greatest Hits 1971-1975” będący kompilacją czterech pierwszy płyt zespołu The Eagles. Płyta została sprzedana w 38 milionach kopii (na płytach lub w streamingu) przy 33 milionach kopii „Thrillera“, który pozostaje najlepiej sprzedającym się krążkiem na całym świecie (47 milionów egzemplarzy).

Warto także wspomnieć, że na najniższym stopniu podium znalazł się jeszcze jeden album zespołu The Eagles – „Hotel California” (1976), na którym znajdziemy m.in. słynny utwór tytułowy z solem gitarowym, które – przez wielu krytyków – jest uznawane za jedno z najlepszych w historii. Piąty studyjny krążek grupy może pochwalić się 26-krotną platyną.

„Jesteśmy wdzięczni naszym rodzinom, naszemu zespołowi, ludziom z radia, a zwłaszcza naszym wiernym fanom, którzy zostali z nami mimo wzlotów i upadków w ciągu ostatnich 46 lat” powiedział Don Henley, współzałożyciel zespołu The Eagles komentując sukces.