Pora na publikację kolejnego utworu z płyty “Albo Inaczej 2”, która miała swoją premierę 25 maja! Na krążku tekst do kawałka „Nic” autorstwa W.E.N.Y. zaśpiewała Daria Zawiałow.

www.youtu.be/YQOU_V50Gyk

Piosenkę po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć na drugim solowym albumie warszawskiego rapera, „Nowa ziemia”. Daria Zawiałow, autorka nagrodzonego Fryderykiem materiału „A Kysz!”, odświeżyła utwór, osadzając go w energetycznym, pop-rockowym tle. Piosenkarka w wywiadzie dla Interii przyznaje wprost: „Cieszę się, że właśnie z Michałem było mi dane współpracować – to fantastyczny chłopak i artysta!”

Poza „Nic” na drugiej odsłonie jednego z najciekawszych polskich projektów ostatnich lat pojawiło się jedenaście premierowych aranżacji, w których młodzi wykonawcy biorą się za klasyczne hip-hopowe teksty. Natalia Nykiel śpiewająca Sokoła, Ralph Kamiński interpretujący Eldo czy Krzysztof Zalewski w repertuarze Numera Raz to konfrontacje wyjątkowe, które mogły pojawić się tylko w projekcie Albo Inaczej. Mariusz Obijalski, kompozytor albumu, po pierwszej płycie nagranej wraz ze Zbigniewem Wodeckim czy Ewą Bem ponownie udowadnia, że na przecięciu wielu inspiracji i różnych stylów może powstać coś niezwykłego.