Co Jest Grane 24 Festival to najbardziej wyluzowany miejski festiwal w Warszawie. Promujemy tylko polskich artystów, a w programie wydarzenia, oprócz koncertów każdy znajdzie coś dla siebie – od kina festiwalowego po ćwiczenie jogi na trawie.

Do line-upu Co Jest Grane 24 Festival dołączają kolejne gwiazdy i młodzi artyści.

Paulina Przybysz przez ponad dwie dekady występowała w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie siedem albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami, między innymi Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Enveem.

www.youtu.be/OVvBfcpHDcA

W 2017 roku wydała solową płytę, na której nie chowa się za żadnym pseudonimem. To autorski materiał. Paulina Przybysz wyznała, że płyta powstała, bo artystka “miała coś konkretnego do powiedzenia”.

GRUBSON to artysta, który w ognisty sposób połączył hip-hop z dancehallem.

GrubSon zaczął tworzyć pod koniec lat 90. Jest twórcą albumów m.in. “N.O.C.” (Nowiny Osiedle Chrabowa) – pierwszy solowy nielegal, na którym można było usłyszeć rap, ruffneck czy dancehall – produkcją muzyki także zajął się on sam. Płyta otworzyła mu drogę na polskie parkiety – a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce.

Artysta aktualnie koncertuje z zespołem na żywo. Płyta “Gatunek L” wydana na jesieni 2017 zbiera dobre recenzje.

Linia Nocna to duet, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Pracę nad wspólnym projektem rozpoczęli dwa lata temu. Zadebiutowali w czerwcu 2017 singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. W sierpniu odbył się ich premierowy koncert na Dworcu Głównym w Krakowie, w ramach „Chillizet live Session”.

www.youtu.be/VCrwMeX5wvI

16 marca na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava. Materiał charakteryzują elektroniczne brzmienia i nowoczesne produkcje, ale w warstwie wokalno-tekstowej nie brakuje też delikatności i poetyckości. Album zebrał bardzo dobre recenzje.

Artur Rojek to lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista i promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce. W swojej twórczości udowodnił, że ambitna muzyka może podobać się szerokiej publiczności.

W 2014 roku ukazała się solowa płyta Artura Rojka “Składam się z ciągłych powtórzeń”. Pochodzą z niej single “Beksa”, “Syreny” i “Czas, który pozostał”. Wydawnictwo pokryło się podwójną platyną, a płyta otrzymała Fryderyka w kategorii album roku. W 2017 roku ukazało się wydawnictwo “Artur Rojek koncert w NOSPR”.

Artur Rojek jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu, odbywającego się od 2006 roku, który jest określany mianem najlepszej polskiej imprezy z muzyką niezależną. Festiwal cieszy się dobrą opinią również w Europie.

Co Jest Grane 24 Festival 2018
Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski | 15-16.06.2018, godz. 12:00
Bilety dostępne są tutaj.