Debiutancka płyta formacji Raczkowski/Kostka Duo zatytułowana „Duo” ukaże się już 10 maja. Została ona zrealizowana w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca – Jazzowy Debiut Fonograficzny.

Premierowy koncert odbędzie się właśnie dzisiaj, tj. 10 maja w olsztyńskiej Galerii Usługa.

Raczkowski Kostka DUO Front Cover

Raczkowski/Kostka Duo
Minimalistyczna faktura duetu jest dla nich przestrzenią intymnego dialogu. Ich muzyczne poszukiwania nie ograniczają się do współczesnego akustycznego jazzu, chłoną one także elementy muzyki nowej czy manier zaczerpniętych z folkloru. Rdzeń tego spotkania to absolutne otwarcie na tu i teraz improwizacji, nawiązujące niejako do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce.

Franciszek Raczkowski
Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość.

Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający w formacjach Raczkowski/Kostka Duo oraz Franciszek Raczkowski Trio, z którym nagrał płytę „Apprentice”, dla wytwórni ForTune, a także laureat Krokus Jazz Festiwal z zespołem Vibe Quartet.

Mikołaj Kostka
Esteta skrzypcowego brzmienia. Poszukiwacz, eksperymentator, wrażliwiec. Balansujący między wirtuozerskim, zadziornym pazurem, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy.

Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający czynnie w Raczkowski/Kostka Duo oraz kwartecie jazzowym Follow Dices, laureacie tegorocznego Hanza Jazz Festiwal oraz wyróżnionym na konkursie Blue Note Poznań Competition, koncertując w powyższymi formacjami po całej Polsce.

Najbliższe koncerty Raczkowski/Kostka Duo:

10 maja / Galeria Usługa / Olsztyn
11 maja / Otwarta Pracownia Jazdów / Warszawa
14 maja / Muzeum Książki Artystycznej / Łódź
19 maja / Dworek w Koszutach