Legendarny wokalista Bobby McFerrin po serii koncertów w Stanach Zjednoczonych i Europie w maju zaśpiewa w trzech miastach Polski! Obok gwiazdy wystąpią: Joey Blake, Dave Worm oraz 12 wokalistów wybranych specjalnie na tę okazję.

Skompletowanie chóru, który wystąpi z McFerrinem powierzono Piotrowi Nazarukowi, kompozytorowi i liderowi zespołu TGD. W chórze usłyszymy, soprany: Olga Szomańska, Judyta Pisarczyk, Marta Ławska, alty: Dorota Miśkiewicz, Irena Kijewska, Anna Szarmach, tenory: Piotr Nazaruk, Krzysztof Pietrzak, Michał Mielczarek, basy: Piotr Gogol, Daniel Wojsa, Wojciech Myrczek.

chor a capella McFerrin

fot. Sisi Cecylia – JAZZYshots

Z chórem a capella spotkała się Ula Dudziak, która kilkakrotnie występowała z Bobby McFerrinem, także dzięki niej Artysta po raz pierwszy zaśpiewał w Polsce w 1985 roku, wystąpili wtedy w duecie podczas Jazz Jamboree. 

Po próbie chóru Ula Dudziak powiedziała:

„Piotr Nazaruk jest idealną osobą, której powierzono dobór śpiewaków, którzy wokalnie są świetnie przygotowani i z pewnością sprawią Bobby McFerrinowi wielką radość. McFerrin wspólnie z nimi stworzy magiczny wieczór, który zapamiętamy na zawsze. Być częścią tego wspaniałego wydarzenia jest obowiązkiem każdego, kto jest wrażliwy na muzykę. Widzimy się się wszyscy bez wyjątku na tym koncercie” – dodała Dudziak.

McFerrin wystąpi razem z dwoma zaufanymi członkami swojej rewolucyjnej grupy wokalnej a capella Voicestra: tenorem i wokalnym perkusistą Davidem Wormem i basem Joeyem Blakem. Ci trzej mistrzowie muzycznych akcji razem poprowadzą Circlesongs, utwory chóralne oparte na sugestywnych groovach, spontanicznie komponowane co wieczór i śpiewane przez 12-głosowy zespół miejscowych śpiewaków.

chor a capella McFerrin

fot. Sisi Cecylia – JAZZYshots

Bobby McFerrin „Circlesongs” to zaproszenie na muzyczną przygodę, po której nic już nie pozostanie takie, jak przedtem. “Chcę, aby publiczności udzieliło się to niesamowite uczucie wolności, którego doznaję, kiedy śpiewam” – mówi Bobby. “Największym darem Bobby’ego McFerrina dla jego publiczności jest jej przemiana z widzów w aktorów tych ceremonii” – zauważa Los Angeles Times, ” Dołączcie do tego kręgu i zaśpiewajcie razem z nim.”

Zdobywca 10 nagród Grammy, twórca jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku (“Don’t Worry, Be Happy“) wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym w jego karierze projektem “Circlesongs”, 13 maja w warszawskiej Arenie Ursynów, a dzień wcześniej we Wrocławiu.

Na obu koncertach będzie towarzyszył mu chór a capella dobrany przez Piotra Nazaruka.

Bilety w cenach: 109 zł (strefa 4), 159 zł (strefa 3), 219 zł (strefa 2), 259 zł (strefa 1)
Bilety dostępne na: www.eventim.plwww.eBilet.pl, a także w sklepach siedzi Empik, Saturn, Media Expert i Media Markt